FMON ističe kako svečana akademija povodom Svjetskog dana nastavnika nije namijenjena isključivo jednom segmentu nastavnika

U vezi s danas objavljenim saopćenjem Sindikata srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, nauke i kulture BiH (SSVOONK BiH) koje izražava neraspoloženje zbog, kako navode, zaobiđenih srednjoškolskih nastavnika u organizaciji svečane akademije povodom Svjetskog dana nastavnika, koja je zakazana za sutra (05.10.2023. godine), želimo naglasiti sljedeće:

Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke ističe da ova svečanost nije namijenjena isključivo jednom segmentu nastavnika, već predstavlja prigodu za zajedničko obilježavanje i priznavanje doprinosa svih nastavnika u obrazovnom sistemu.

Ministarstvo je ponudilo suradnju i pristalo biti suorganizator događaja, u nadi da će se sindikati koji zastupaju interese svih prosvjetnih radnika iskomunicirati, kako bismo sutra svi dostojanstveno obilježili dan nastavnika.

Resorna ministrica prof. dr. Jasna Duraković otvorena je za suradnju sa svim sindikatima, te ih ovim putem pozva na dijalog kako bismo svi zajedno obilježili ovaj značajan dan.

Ministrica Duraković i uposleni u Federalnom ministarstvu obrazovanja i nauke cijene sve nastavnike i nastavnice, bez obzira na nivo obrazovanja na kojem rade, te promiče zajednički pristup u obilježavanju važnih događaja u obrazovnom sektoru.

Sve eventualne promjene u organizaciji svečane akademije dogovarane su transparentno i u duhu suradnje. Nastojimo zajedno s nastavnicima stvarati pozitivno ozračje u obrazovanju i unapređivati uvjete rada, te se nadamo nastavku suradnje sa svim relevantnim sudionicima u obrazovanju.

Na sutrašnju svečanost u Sarajevu, Zgradi Vlade FBiH, u 10 sati, svi su srdačno pozvani.

Najnovije

NEUM UNDERWATER FILM FESTIVAL 2026 – Svijet mora u Neumu

Neum je 27., 28. i 29. kolovoza i ove...

Škola fly fishinga stiže u Busovaču – edukacija, šport i očuvanje rijeka u fokusu mladih

Omladinski klub Novi Val Blagaj u suradnji s partnerima...

Četiri nova susreta obilježila drugi dan U20 Balkanskog prvenstva u Mostaru

U Mostaru je završen drugi dan U20 Balkanskog prvenstva...

MoBizz konferencija i Kuća nade povezuju poduzetništvo i humanost

Kada se poslovne ideje povežu s humanim vrijednostima, mogu...

Promocija slikovnice Ane Soldo

U sklopu programa Ravanjskih ljetnih dana kulture, ljubitelje književnosti,...

I. Festival maslinovih ulja Hercegovine „HerzOliveFest – ZLATNE KAPI HERCEGIOVINE“

HUUM (Hercegovačka Udruga Uljara i Maslinara) organizira prvi Festival...

FIS Mostar zapošljava: Otvorena pozicija za prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

U Mostaru prvi put program „Oprostom oslobođene“ za žene koje nose iskustvo pobačaja

Postoje boli o kojima se rijetko govori. Neke žene...