Film „Heroji Halijarda“ nije prikazan na Sarajevo Film Festivalu

S ciljem objektivnog informiranja javnosti i utvrđivanja činjenica o događaju od utorka, 15. kolovoza u okviru poslovnog foruma 29. Sarajevo Film Festivala, naglašavamo sljedeće:

Sporni film nije prikazan na Sarajevo Film Festivalu.

U okviru biznis prezentacije tvrtke Telekom Srbije na poslovnom forumu Festivala, najavljen je između njihovih ostalih novih projekata, i film koji je još uvijek u postprodukciji – „Heroji Halijarda“. Dane su osnovne informacije o projektu i prikazana tri inserta snimljenog materijala pred oko 70 prisutnih sudionika. Sadržaj prezentacije je bio isključiva odgovornost Telekoma Srbije.

Do sada, sa svim smo partnerima komunicirali s odnosom poslovnog povjerenja materijala koji će prezentirati. Sadržaj ovog projekta nikada nije spomenut. Jasno je da je ovim podmetnutim revizionističkim sadržajem poslovno povjerenje narušeno.

Prihvaćamo odgovornost zbog ovog neprimjerenog sadržaja i razumijemo negativne komentare javnosti.

Odlučeno je da će već od sljedećeg Festivala sve, pa i one poslovne prezentacije na Sarajevo Film Festivalu, proći selekciju programera Festivala, što do sada nije bio slučaj jer su do sada slični poslovni subjekti iz ovog sektora bili slobodni da prezentiraju ono što rade. Također, unutar organizacije će se utvrditi kako da se slične situacije ne ponove.

Sarajevo Film Festival neće dopustiti da se koristi za promociju povijesnog revizionizma bilo koje vrste.

Najnovije

Održan prvi koordinacijski sastanak o upravljanju radnim migracijama

U organizaciji Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine i...

Izjava predsjednika HDZ-a 1990 povodom godišnjice genocida u Srebrenici

S dubokim poštovanjem i iskrenim suosjećanjem prisjećamo se 11....

U Mostaru obilježeno 125 godina Društva hrvatskih književnika

U Mostaru je organiziran dvodnevni program u povodu obilježavanja...

Deja Vu Band objavio novu pjesmu posvećenu navijačima Zrinjskog

Na službenom YouTube kanalu Deja Vu Banda objavljena je...

Izaslanstvo Vlade HNŽ-a u radnomu posjetu Parku prirode Hutovo Blato

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, ministar poljoprivrede, šumarstva...

Izjava predsjednice Europske komisije von der Leyen povodom 30. godišnjice genocida u Srebrenici

Neki događaji u povijesti bacaju sjenu koja ostaje prisutna...

Ilindanske svečanosti u Stocu: Večer folklora, sveta misa i koncert Bosutskih bećara

Stolac i ove godine s posebnim ponosom dočekuje blagdan...

Oprez pri spaljivanju suhe trave i korova: Za kršenje propisa novčane kazne

Prilikom radova na otvorenom prostoru koji uključuju spaljivanje korova...