Evanđelje dana i sjeme Mk 1,21-28

Evanđelje dana Mk 1,21-28

Učio ih je kao onaj koji ima vlast.

U gradu Kafarnaumu Isus u subotu uđe u sinagogu i poče naučavati. Bijahu zaneseni njegovim naukom. Ta učio ih je kao onaj koji ima vlast, a ne kao pismoznanci.

A u njihovoj se sinagogi upravo zatekao čovjek opsjednut nečistim duhom. On povika: »Što ti imaš s nama, Isuse Nazarećanine? Došao si da nas uništiš? Znam tko si: Svetac Božji!«

Isus mu zaprijeti: »Umukni i iziđi iz njega!« Nato nečisti duh potrese njime pa povika iz svega glasa i iziđe iz njega.

Svi se zaprepastiše te se zapitkivahu: »Što li je ovo? Nova li i snažna nauka! Pa i samim nečistim dusima zapovijeda, i pokoravaju mu se.«

I pročulo se odmah o njemu posvuda, po svoj okolici galilejskoj.

Riječ Gospodnja.

Sjeme Mk 1,21-28 – O. Lorenzo Montecalvo

Nevjerojatno, ali istinito! Čak i na mjestima posvećenima štovanju Gospodina prebivaju nečisti duhovi. Nečisti duhovi mogu prebivati i u crkvama, u vjerskim kućama, u samostanima, pa čak i u manastirima. Vidljivi znak nečistih duhova u crkvama, vjerskim kućama i manastirima je upravo prisutnost podjela, nesklada, suparništva i licemjerja među članovima zajednica! Poslanje nečistih duhova u ovim svetim mjestima je posijati kukolj u mjestima čiji žitelji imaju zadatak ljubiti jedni druge u Gospodinu.

Upravo evangelizator koji govori s vlašću je ono što raskrinkava prisutnost demona.

Propovjednik koji nije usklađen s Isusovim umom i srcem uspavljuje i okupljene ljude i đavle. Nažalost, veliki problem nekih (ili mnogih?) svećenika je da govore o Bogu na način kao da moraju držati lekciju iz teologije. Njihova je riječ slaba i ljudska, to jest bez pomazanja Duha Svetoga.

Jedno je sigurno: kada je netko ispunjen snagom Duha Svetoga, oni iz zbora okupljenih koji namjerno žive pod vlašću sotone se komešaju i ne osjećaju se spokojno.

Ne osjećaju se spokojno jer im riječ Božja pred oči stavlja njihove grijehe kojih se ne žele odreći. Crkva danas više nego ikada treba evangelizatore koji govore s vlašću. Amen. Aleluja.

Sjeme od O. Lorenzo Montecalvo od Družbe Otaca Božanskih zvanja. S ljubaznim dopuštenjem Družbe Otaca Božanskih zvanja.

Najnovije

Predsjednica Buhač otvorila prestižnu FOSS4G konferenciju, prvu u BiH

U Mostaru je, u Hrvatskomu domu hercega Stjepana Kosače,...

HSP BiH : Izražavamo duboku zabrinutost zbog najave Vlade FBiH o novom zaduženju građana

HSP BiH izražava duboku zabrinutost zbog najave Vlade Federacije...

Otvaranje izložbe Josip Škerlj – Retrospektiva, 1965. – 2025.

U Muzeju moderne umjetnosti Sveučilišta u Mostaru u četvrtak, 17....

20. godišnjica upisa Starog mosta na popis kulturne baštine UNESCO-a

Danas, 15. srpnja 2025. godine navršava se točno 20...

HNS BiH najoštrije osudio antisemitske napade u Mostaru: “Ne smije biti mjesta za mržnju i netoleranciju”

Hrvatski narodni sabor BiH najoštrije je osudio nedavne antisemitske...

Navala na ulaznice za koncert Tomislava Bralića i klape Intrade u Međugorju!

Koncert Tomislava Bralića i klape Intrade koji će se...