EURO: Večeras saznajemo tri posljednja putnika u Njemačku

Wales, Poljska, Ukrajina i Island žele se vratiti na EURO, dok se Gruzija nada pothvatu protiv Grčke i prvom plasmanu na nogometnu smotru Starog kontinenta. 

Danas su na rasporedu tri posljednja sraza kvalifikacija za Europsko prvenstvo u nogometu koje se ovog ljeta održava u Njemačkoj. S početkom u 18 sati, snage će odmjeriti Gruzija i Grčka, dok su u 20:45 na rasporedu dva susreta: Ukrajina – Island te Wales-Poljska. 

U Tbilisiju Gruzija traži povijesan rezultat – plasman na njihovo prvo Europsko prvenstvo. Trupe bivšeg francuskog reprezentativca Willyja Sagnola na domaćem terenu pokušat će iznenaditi Grčku, koja je prije 20 godina senzacionalno osvojila EURO u Portugalu.

– Moramo poboljšati kvalitetu svoje igre, zato što će Grčka u Tbilisi doći s puno motivacije i samopouzdanja, rekao je Sagnol, čija je ekipa svladala Luksemburg u četvrtak s 2:0.

Ukrajina nakon tijesne pobjede protiv Bosne i Hercegovine od 2:1 na neutralnom terenu u poljskom Wroclawu traži plasman na četvrto europsko prvenstvo, a protivnik je Island, čiji napadač Albert Gudmunsson predstavlja najveću prijetnju ukrajinskoj obrani nakon hat-tricka u pobjedi 4:1 nad Izraelom.

Wales i Poljska igraju u Cardiffu, a domaćini traže pobjedu protiv Poljaka nakon 51 godine i njihovog prvog službenog susreta.

Pobjednik iz okršaja u Cardiffu ide u grupu D zajedno s Nizozemskom, Austrijom i Francuskom, bolji iz sraza Ukrajine i Islanda u grupu E (Belgija, Slovačka i Rumunjska), a pobjednik susreta Gruzija-Grčka u grupu F (Turska, Portugal, Češka).

Najnovije

Kripta Franjevačke crkve: Tribina za mlade „EGZORCIZAM – Sotoni reci NE“

U srijedu 21. siječnja se nastavlja vjeronauk (tribine) za...

Zavod za javno zdravstvo FBiH poziva na imunizaciju protiv HPV-a

Siječanj je mjesec podizanja svijesti o raku vrata maternice...

Humanitarni malonogometni turnir Ultrasa u subotu na Bijelom Brijegu

U subotu, 24. siječnja, s početkom u 17:30 sati,...

Kolumna šefa Delegacije EU i specijalnog predstavnika EU u BiH Luigija Sorece

Krajem prošle godine, na Međunarodnom aerodromu Sarajevo, prišao mi...

Prekrasan dar za svakoga – Filatelistička zbirka maraka 2025. Hrvatske pošte Mostar

Hrvatska pošta (HP) Mostar tiskala je Godišnju zbirku poštanskih...

Potpora radu Stadlerovog dječjeg doma „Egipat“: 10.000 KM iz Ministarstva civilnih poslova BiH

Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine osiguralo je sredstva u...

Javni poziv za jačanje kapaciteta omladinskih organizacija: Počinje serijal webinara “Organizacijski fitness”

U vremenu složenih društvenih izazova i promjenjivih potreba mladih,...