Elma Oria novom pjesmom poručuje da smo svi “Isti”

Zagrebačka kantautorica Elma Oria Burnić predstavlja svoj novi singl “Isti”, pjesmu koja u svom autentičnom stilu donosi prepoznatljiv Elmin umjetnički izraz. Spori ritam i emotivni tonovi pjesme savršeno dočaravaju poruku koju Elma poručuje slušateljima – da prepoznaju zajedničku nit koja povezuje sve nas te da smo svi, unatoč razlikama, u svojoj srži isti.  

Pjesma “Isti” odabrana je za izvedbu na Chansonfestu 2024., međunarodnom festivalu šansone. Autorski potpis na pjesmi nosi sama Elma Oria Burnić, koja je zaslužna za glazbu i tekst, dok je na aranžmanu surađivala s Paulom Kempfom i Vjekoslavom Crljenom. Produkciju potpisuje Zvonimir Domazet. Pjesmu prati i lyric video u produkciji CroRec Video, koji vizualno nadopunjuje emotivnu snagu pjesme.  

“Mislim da živimo u poprilično izazovnim vremenima i gotovo svatko prolazi neku vrstu drame. Bilo da je riječ o zdravlju, poslu, financijama, odnosima. Ljudi se rastaju, prolaze teške razvode, stanja usamljenosti pa i očaja. Ali, činjenica je, koju često zaboravljamo, da smo u cijeloj toj ‘kaši’ svi zajedno. Svi prolazimo slične situacije. Svi smo ponekad usamljeni, osjećamo se neshvaćeno, osjećamo krivnju i izgubljenost, strah. Svi bismo htjeli da nas netko uistinu razumije i zagrli, da osjetimo sigurnost i mir. Kad bismo barem mogli skinuti iznošene maske i vidjeti koliko smo svi slični, koliko smo zapravo svi negdje ISTI. Zato sam napisala ovu pjesmu, ogoljeno i ranjivo, kao poziv svim drugim ljudima da pokušamo sve više i više izražavati istinu kako bismo shvatili da nikada nismo sami i da nas povezuju i isti strahovi i iste potrebe za prihvaćanjem i ljubavlju”, rekla je Elma Oria.Elma je svoj prvi album “Zemlja” objavila 2023. godine i odmah privukla pažnju publike i kritike. Album je opisivan kao sugestivan prvijenac iznimne pjevačice, a osim što je talentirana glazbenica, Elma je i svestrana umjetnica. Kao diplomirana arhitektica, bavila se grafičkim i multimedijalnim dizajnom interijera te je svoj umjetnički talent pokazala i kroz likovnu umjetnost. U knjižici albuma “Zemlja”, Elma je predstavila vlastite akvarele, stvarajući svojevrsnu malu izložbu.

Najnovije

Projekt „Kultura na granici“: Kulturna baština Hercegovine predstavljena svijetu kroz inkluziju i medije

Projekt „Kultura na granici“, proveden od lipnja do prosinca...

Uspješno završen projekt „Važnost odnosa s javnošću za provođenje politika za mlade u Federaciji BiH“

Projekt „Važnost odnosa s javnošću za provođenje politika za...

Obilježavanje blagdana Hanuke u The Hub of Fine Arts u Mostaru

U The Hub of Fine Arts u Mostaru danas...

“Hvidra-Mostar 2025.” Završnica turnira – Finale

Petak, 19.12.2025.g FINALE – SENIORI Utakmica za III mjesto Jimmi Woo...

Otvoreno „Klizalište u Vitezu“: Zimska priča uz podršku HT Eroneta

Sinoć je na Gradskome trgu, u organizaciji Matice hrvatske...

Grad Mostar: Demanti netočnih navoda portala Hercegovina.info

Prostorni plan Grada Mostara iz 2012. godine donesen je...

Vlada HNŽ: Za projekte u jedinicama lokalne samouprave 980.000,00 KM

Nakon što je na prošloj sjednici usvojila Plan digitalizacije...

Advent u Čapljini: bogat vikend programa i koncert Antoniette Čerkez

Manifestacija Advent u Čapljini 2025. i ovog vikenda donosi bogat i...