Dvije zlatne medalje za Brotnjo na Prvenstvu Federacije BiH u boksu

Brotnjo ponovno može biti ponosno na svoje mlade nade boksa koje su proteklog vikenda osvojile dvije zlatne medalje i ponovno nas obradovale svojim izvrsnim uspjesima. Na Pojedinačnom prvenstvu Federacije BiH u boksu održanom u Živinicama, u trajanju od 26. do 27. listopada 2024. godine, Carlos Šego (kategorija Pioniri do 43 kg) i Teo Korać (kategorija Pioniri do 34 kg) okitili su se zlatom, u žestokoj konkurenciji mnogobrojnih boksača iz 19 natjecateljskih klubova Federacije BiH.

Treneri kluba Vjekoslav Bošnjak i Rafael Pervan izuzetno su ponosno na novi uspjeh mladih boksača.

Već smo se kontinuirano naviknuli na dobre rezultate našega kluba na svim natjecanjima. Nove dvije medalje zlatnoga sjaja potvrda su rada i zalaganja samih natjecatelja, njihovih roditelja i nas kao trenera. Sati i sati uloženi su u fizičku i psihološku pripremu svakog boksača i veseli nas što se pokazujemo kao ozbiljna konkurencija gdje god dođemo. Brotnjo ima puno mladih talenata te i dalje planiramo aktivno raditi na njihovoj pripremi i predstavljanju široj publici“, kazao je Vjekoslav Bošnjak, predsjednik kluba.

Odličan nastup Brotnja na Prvenstvu Federacije BiH komentirao je i Rafael Pervan, potpredsjednik kluba.

Čestitam našim natjecateljima i nagrađenim boksačima. Ovo je poseban događaj i za njih, ali i za nas kao trenere te značajna prekretnica na njihovom športskom putu. Biti najbolji u svojoj kategoriji na razini Federacije BiH znak je da Brotnjaci mogu  parirati svakome tko uđe u ring. Kao trener, jako sam ponosan, jer su pokazali snagu i zadržali ‘hladnu glavu’ do kraja meča. Osim što su najbolji u boksu, oni su ujedno divna i odgojena djeca i zadovoljstvo je raditi s njima u dvorani. Kao klub, učinit ćemo sve što je u našoj moći da njihov uspjeh traje i dalje“, istaknuo je Pervan.

Ispred Boksačkog kluba „Brotnjo“ u ring su izašli i Franjo Rozić i David Bevanda u kategoriji Seniori do 86 kg, koji su izgubili od protivnika minimalnim zaostatkom.

Najnovije

U Hercegovačko-neretvanskoj županiji od početka godine zabilježeno gotovo 900 požara!

Sukladno izvješću voditelja Operativnoga centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije...

Građanima dostupna usluga online izdavanja uvjerenja o nevođenju kaznenoga postupka

Ministarstvo pravosuđa, uprave i lokalne samouprave Hercegovačko-neretvanske županije izvješćuje...

Vraćen sjaj jednom od simbola Širokog Brijega – završeni radovi na uređenju hrvatskog grba

Završeni su radovi na uređenju i redovitom održavanju prepoznatljivog...

Marko Papić: Nagrada Neum Region će postati prestižno fotografsko priznanje i nova turistička priča Neuma

Udruga Neum Region, nastala iz istoimene digitalne zajednice, pokrenula...

Nakon dvije rasprodane Kosače, predstava MARE stize i u Herceg etno selo

Nakon dva rasprodana gostovanja u velikoj dvorani Hrvatskog doma...

Međugorje će ugostiti međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz najmanje 15 europskih i azijskih zemalja

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije pružit će financijsku potporu višednevnomu Međunarodnom...

Enis Bešlagić u Herceg etno selu – večer koja se pamti srcem

Nakon što je osvojio publiku diljem regije i svijeta...

Oliver Jakovčev Berekin predstavio pjesmu „Meni se plače“: Satira o turizmu i životu u dalmatinskim mjestima

Turizam donosi brojne prednosti, ali život u turističkim mjestima...