Dodikovi suradnici nakon operacije kažu da su liječnici optimisti

Čelnik bosanskih Srba Milorad Dodik, koji je u ponedjeljak tijekom jutra podvrgnut operativnom zahvatu u bolnici u Beogradu, trenutno je u stabilnom stanju, a liječnici koji su ga operirali su “optimisti”, izjavio je njegov bliski stranački suradnik Radovan Kovačević.

Iz Dodikova su ureda priopćili kako je Dodik bio podvrgnut višesatnoj operaciji jednjaka, a Kovačević, koji je glasnogovornik vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), nakon toga je novinarima u Banjoj Luci kazao kako je operacija bila nužna zbog bolova koje je njegov stranački šef osjećao.

– Već neko vrijeme je osjećao bolove u predjelu stomaka, postali su učestali u posljednje vrijeme i konzilij je odlučio da se operira. Trajalo je tri sata, liječnici su optimisti, kazao je Kovačević, ali nije pojašnjavao od čega Dodik točno boluje. Kazao je ipak da očekuje da se Dodik brzo vrati svojim dužnostima.

Izjavu novinarima tim povodom iskoristio je kako bi napao banjolučkog gradonačelnika Draška Stanivukovića, koji već dva dana provodi mjere čiji je cilj pritisak na entitetske vlasti zbog najave smanjenja prihoda Banjoj Luci.

Zbog toga je isključio javnu rasvjetu pred Dodikovim uredom i vladom RS, blokirao im dovod vode i isključio grijanje te blokirao parkinge koje su do sada koristili.

Stanivuković je pozvao građane i na prosvjedna okupljanja pred Dodikovim uredom i sjedištem vlade RS, a Kovačević je ustvrdio kako je to neprimjereno baš zbog Dodikova zdravstvenog stanja.

– Kome prosvjedujete? Koga tražite ispod prozora čovjeka koji je jutros operiran, postavio je Kovačević pitanje Stanivukoviću ustvrdivši kako Dodik nema nikakve veze s odlukom vlade RS o preraspodjeli poreznih prihoda namijenjenih lokalnim zajednicama.

Stanivuković je pak ranije izravno optužio Dodika za te planove vlade RS dodajući kako je im je cilj “ugušiti” Banju Luku i Bijeljinu, dva grada koja ne kontrolira vladajući SNSD.

Iz MUP-a RS u ponedjeljak su najavili kako će gradonačelnika Banje Luke prekršajno i kazneno prijaviti zbog blokiranja parkinga i navodnog napada na policajce, kako su okvalificirali Stanivukovićevo naguravanje s pripadnicima interventne policije koji su ga u nedjelju navečer nastojali spriječiti da blokira još jedan parking kojega koristi vlada.

Najnovije

Andrea Šušnjara ohrabrena podrškom svog dečka i Tončija Huljića objavila pjesmu “Ljubavni kockari”

Pjevačica Andrea Šušnjara objavljuje novu pjesmu, snažnu baladu “Ljubavni...

EU odlučno kažnjava ilegalni IPTV – vrijeme je za konkretne korake i u BiH

Ilegalna distribucija IPTV sadržaja nije samo narušavanje tržišnih pravila...

Mostar : Konferencija “Europa za građane – vrijednosti koje nas povezuju”

Konferenciju pod nazivom "Europa za građane – vrijednosti koje...

Ljubuški srednjoškolci darovali 54 doze krvi

U četvrtak, 12. ožujka, u Ljubuškom je održana akcija...

Predstava „Ko je lud“ – hit komedija koja će vas nasmijati u petak u Kosači u Mostaru

U petak, 13. ožujka 2026. godine, s početkom u...

Održan korizmeni koncert dua „Cantabile“ pod pokroviteljstvom HNK Mostar

Jučer je u franjevačkoj crkvi sv. Petra i Pavla...

Objavljen lineup: na Mostar Summer Fest 2026 dolaze najvruća imena regije

Najvrući festival regije se vratio i spreman je da...