Dodik: “Bećirović je izazvao skandal imenovanjem veleposlanika koji nije prihvatljiv Turskoj”

Predsjednik RS Milorad Dodik ponovo je na društvenim mrežama našao vremena razobličavati bošnjačke političke podvale. Ovoga puta se osvrnuo na člana u Predsjedništvu BiH, Denisa Bećirovića koji je nadaleko poznat po političkom podmetanju.

Dodik je Bećirovića, između ostalog, razobličio za “plasiranje lažni narativ o NATO putu” i naveo da je “izazvao skandal insistiranjem na imenovanju veleposlanika koji nije prihvatljiv Turskoj”.

– Za Republiku Srpsku ostaje jedan od najvažnijih prioriteta da gradi suradnju sa svima i da ojačamo odnose s nama prijateljskim zemljama, koji su se pokazali kao tradicionalno dobri.

Nakon posjeta Rusiji i Bjelorusiji, za Srpsku je važno i sudjelovanje na Diplomatskom forumu u Antaliji, gdje smo imali prigodu razgovarati s ljudima koji razumiju složenost odnosa u BiH i žele čuti naš stav. Jedan dio Zapada i dalje ostaje i slijep i gluh za ono što Srpska poručuje, ali sve je više onih koje zanima šta imademo kazati i to je ono što nas raduje.

Imali smo prigodu čuti neke važne poruke i u Antaliji. One su bile jače i zvučnije od svakog pokušaja dijela BiH da negira prava Srpske i da je predstavi kao destruktivni faktor. Dvojac koji predstavlja bošnjački faktor u Predsjedništvu potrudio se da ponizi BiH i iznosi poruke i stavove koji mogu samo da nanesu štetu BiH.

Čuli smo i ministra vanjskih poslova, koji je iznosio stavove koji pokazuju da Bošnjaci i dalje imaju naviku da kad god se nađu u poziciji da razgovaraju izvan BiH, trče da optužuju Republiku Srpsku, kao da nisu ni svjesni da bez Srpske ne mogu donositi odluke i da na kraju dana moramo surađivati ako želimo ići naprijed.

To odsustvo svijesti veliki je problem za Bošnjake, jer pokušavajući naći podršku za svoju unitarističku politiku, uništavaju svaki napredak koji zajedno postignemo. Gledali smo jednog Bećirovića koji je u Turskoj ponovo pokušao da plasira lažni narativ o NATO putu i da optuži Srpsku za sve što postoji. Ipak, javnost u BiH dobro zna na koji način je taj isti Bećirović narušio odnose s tom zemljom.

Skandal koji je izazvao insistiranjem na imenovanju veleposlanika koji nije prihvatljiv Turskoj, teško da će tamo zaboraviti, koliko god on pokušavao da sve to zamagli pričom o nekim separatistima koji mu se priviđaju, kao i svojim izjavama koje obiluju mržnjom prema svemu što je srpsko. Takvog čovjeka više nigdje ne doživljavaju kao ozbiljnog, a samim tim ni BiH gdje god se on pojavi – poručio je Dodik.

Najnovije

Velike stepenice Run – Utrka 112 stepenica povodom dana bez lifta

Treće izdanje jedinstvene utrke Velikim mostarskim stepenicama održat će se u...

Zašto su separatizam i unitarizam podjednako opasni po BiH

Unitarizam i separatizam kao dvije izrazito suprotstavljene političke ideje...

Akcije dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Posušja i Gruda

Crveni križ Posušje i Crveni križ Grude, u suradnji...

Otkud među stradalim u Ahmićima 70 pripadnika Armije RBiH i 35 pripadnika HVO-a?

Tko je pokrenuo hrvatsko-bošnjački sukob, jesu li u Ahmićima...

Žene HDZ-a 1990 povodom Uskrsa razveselile stare i nemoćne osobe u Mostaru: Moraju znati, nisu sami

Zajednica žena HDZ-a 1990 povodom najvećeg katoličkog i pravoslavnog...

ISKORAK U DIGITALNU BUDUĆNOST: Vitežani autori nove moderne mrežne stranice HKD Napredak

Hrvatsko kulturno društvo Napredak s ponosom predstavlja svoju novu službenu internetsku stranicu,...

Iva Filipović za Hayat.ba otkriva sve detalje iza kulisa filma ‘Testament’!

Film 'Amanet' u režiji Mirze Begovića 'odobrile' su sve...

Alen Slavica predstavlja novu emotivnu baladu Nismo znali da je kraj

Hrvatski kantautor Alen Slavica ponovno oduševljava publiku svojom novom pjesmom Nismo znali...