Daniel B: Želim da moja autorska glazba dođe do većeg broja ljudi

Glazbenik Danijel Braovac iz Tomislavgrada ima novu pjesmu ”200 pitanja” za koju je snimio i zanimljiv videospot. Umjetničko ime mu je Daniel B.

Daniel B bio je gostom u programu Običnog radija.

Teško je govoriti o nekoj konkretnoj inspiraciji. Za nastanak pjesme treba jako puno puno rada i talenta. Dugo sam vremena razmišljao kako ću se predstaviti, pa se ne zovem Danijel Braovac nego sam stavio Danijel B. Okružio sam se talentiranim ljudima i znao sam da će sigurno ispasti pjesma kako očekujem ili samo bolje.“, kazao je Daniel B.

Pjesma je snimljena u MASS studios u Mostaru, a spot u Zagrebu gdje trenutno živi i radi. Daniel je autor glazbe i teksta, dok aranžman  potpisuje Gabrijel Prusina.

“Imao sam pjesama koje sam ranije objavljivao ali je to bila sve eksperimentalna faza. Pjesmu “200 pitanja” sam odabrao da se publici predstavim s njom. Na to sam se odlučio jer jedina nije bila balada, sve do sada što sam radio bile su balade. Mislim da mi najbolje leži pop-rock.”, istaknuo je Daniel B.

Snimao sam spot u Zagrebu, gdje trenutno živim. Spot smo snimali jedan dan, nekih 10 sati – sve ovisi o projektu. Skupio sam svoje frendove, imao sam sreće da ih sve okupim s prve i da snimimo sve u prvom pokušaju. Spot mi je snimao Tvrtko Barišić, umjetničkog imena Vidokk, radio je do sada s Deutorom, Silenteom. Znao sam da će ispast super jer je profesionalac.“, kazao je Daniel B više detalja o snimanju spota.

Dosta sam nastupao, sviram već nekih deset godina, imao sam i dosta bendova i nastupa. Autorski nisam nikad nastupao, osim na Prvom glasu Duvna sa svojom autorskom pjesmom gdje sam osvojio drugo mjesto publike. Nije mi cilj bilo natjecanje nego promocija moje autorske glazbe.“, istaknuo je Daniel B.

Cijeli razgovor poslušajte na linku ispod.

Najnovije

Običan radio Mostar daje podršku regionalnom fotonatječaju „Nagrada Neum region 2026.”

Dragi naši slušatelji i čitatelji, Običan radio Mostar s ponosom...

Ivan Škobić: Turnir 3×3 Bijelo Polje okuplja 64 ekipe

Bijelo Polje ponovno će postati mjesto sportskog nadmetanja, druženja...

Sjednica Vlade HNŽ-a nije održana zbog neobrazloženoga izostanka ministara iz SDA i SDP-a

Današnja sjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, na kojoj su trebali...

Svjetski dan hepatitisa: Besplatno testiranje na hepatitis B, C I HIV u SKB Mostar

Povodom obilježavanja Svjetskog dana hepatitisa, 28. srpnja, Klinika za...

Jubilarni 20. Dani Hardomilja donose bogat duhovni i kulturni program

Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac, Mjesna...

Grupa Ultrazvuk objavila novi singl „Ljubav nema bolje dane“

Grupa Ultrazvuk objavila je novi singl „Ljubav nema bolje...

Buhač, Bevanda i Radišić obišli novo cestovno raskružje Kaktus u Čitluku

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ministar prometa...