Crnogorski mitropolit Boris u Americi

Mitropolit Boris sa svećenicima služio svetu arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Ivana Crnojevića.

Nakon sv. liturgije, predstavnik Asocijacije MNE-USA Cetinje uručio je prilog za izdavačku djelatnost Crnogorske pravoslavne crkve.

„Blagodarimo na velikodušnosti i brizi naše braće iz SAD, na jutrošnjem prilogu i na predhodnim darovima našoj Crkvi, kako naših iseljenika i patriota iz New Yorka, đe sam skoro boravio, tako i iseljenicima iz Los Angelesa i San Franciska koje sam posjetio prije godinu. Neka ih sve Bog blagoslovi i čuva!” — kazao je mitropolit Boris.

„Ujedno s radošću obavještavamo: nakon formiranja Crkvene općine u New Yorku, postoji inicijativa naših iseljenika sa zapadne američke za formiranje crkvenih općina i parohija u drugim saveznim državama SAD”, priopćuju iz Crnogorske pravoslavne crkve.

Najnovije

Nesko Hadžimuratović: NKA spaja bosansku emociju i francusku glazbenu profinjenost

Bosansko-francuski akustični sastav NKA predstavio je novi autorski singl...

Croatia Records dobila novog direktora

Mario Kovač od 1. srpnja 2026. godine preuzeo...

Oštra reakcija JP Autocesta FBiH: Daljnu komunikaciju vodimo isključivo s OLAF-om i pravosudnim institucijama

Povodom medijskih navoda i reakcije tvrtke PPG objavljene danas...

U ponedjeljak počinje online pretprodaja ulaznica

Online pretprodaja ulaznica za filmove u programu 32. Sarajevo...

Oglas za posao: FIS Ljubuški traži montera namještaja

Gospodarsko društvo FIS d.o.o. za potrebe Prodajnog centra FIS...

Studentski centar Sveučilišta u Mostaru popunio kapacitete za starije studente, uskoro natječaj za brucoše

Završen je natječaj za prijem studenata starijih studenskih godina...

Najmlađi za čišći Mostar: Kako djeca mijenjaju navike cijele obitelji

Navike koje usvajamo u najranijoj dobi često ostaju s...