Bruno Krajcar predstavlja pjesmu “Sveti je Božić”

Predblagdansko vrijeme oduvijek je inspiracija glazbenicima jer božićne pjesme daju poseban ugođaj najradosnijem mjesecu u godini. Ovog prosinca eterom će zavladati još jedna predivna božićna pjesma “Sveti je Božić”, nastao u suradnji istarskog glazbenika Bruna Krajcara dječjeg zbora pulske Osnovne škole Šijana koji vodi profesorica Irena Giorgi.

Osim božićnog ugođaja pjesma je ujedno i molitva za mir koji je svijetu sada najviše potreban. Autori nove božićne pjesme su Bruno Krajcar (glazba i aranžman) i Daniel Načinović (tekst) jedan od najpoznatijih istarskih pjesnika i književnika, poznat i po tekstu Oliverove obrade “Trag u beskraju”.

Video spot za ovu božićnu pjesmu režirao je Zoran Burazerović, a snimljen je u Fažani te u pulskoj katedrali. U spotu se pojavljuje i biskup u miru Ivan Milovan te obitelj Zadravec.

Osim nove pjesme, Bruno Krajcar je nedavno objavio odličnu pjesmu “Dvo po dvo”, čiji je zarazni spoj istarskog dijalekta i latino ritmova osvojio publiku. “Dvo po dvo”, inače je bila uzrečica Krajcarovog djeda Tonija i značila je dva puta po dvije čaše vina, a sasvim sigurno će biti uzrečica mnogima u najluđoj noći u godini.

Najnovije

Preporuke za građane i poziv na oprez zbog požara na deponiji Uborak

Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada...

Stožer civilne zaštite HNŽ i konkretne mjere

U cilju pravovremenog informiranja javnosti, a zbog širenja netočnih...

Raspored akcija darivanja krvi u srpnju na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

Vlada HNŽ-a osigurala 300.000 KM pomoći Gradu Mostaru nakon požara na odlagalištu Uborak

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije održala je danas izvanrednu sjednicu posvećenu...

U Mostaru se otvara Galerija Forma – novi prostor umjetnosti, susreta i kreativnosti

U četvrtak, 25. lipnja 2026. godine u 20 sati,...

Otvorene prijave za sudjelovanje u programu VOLIM FILM 32. Sarajevo Film Festivala

Sarajevo Film Festival i ove godine poziva filmofile za...

Borislav Šimović, Ana Odak i Monika Sušac predstavili Brotnjo Band Aid – snaga zajedništva kroz pjesmu

Projekt Brotnjo Band Aid okupio je brojne broćanske autore,...