Božo Vrećo novim singlom “Ibadullah” najavljuje skori izlazak novog studijskog albuma

Kantautor i interpretator modernog sevdaha, Božo Vrećo, predstavlja novi singl pod nazivom “Ibadullah”. Pjesmu, za koju potpisuje glazbu i tekst, opisuje kao “retrospekciju nekog od svojih prošlih života duše i dakako ovog sadašnjeg te svega što njegov viševjekovni život nosi. Život umjetnika i bića svjetlosti“.

“Sve što sam ikada i otpjevao i zapisao i komponovao bila je nepresušna zahvalnost Njemu, Svemogućem Bogu koji me uvijek čuvao i koji me i dalje čuva. Onom koji mi je i dao taj DAR da ga pronosim svijetom i darujem drugima i svima vama kao milodar duše”rekao je Božo Vrećo te dodaje: Ovo je moj put i moja pečalba i što god da mi dođe od vas koji ovo čitate, od mene će Vam svima bez razlike doći samo Ljubav i Zahvalnost jer ja ne smijem i ne umijem drugačije sem Ljubavlju uzvratiti.”

Singl “Ibadullah” nastao je u suradnji s vrhunskim glazbenicima: Itamarom Borochovom (truba)Matijom Dedićem (klavir) i Miroslavom Tadićem (gitara). Snimanje i produkciju potpisuje Uroš Milkić u beogradskom studiju Downthere.

Vizualnu priču pjesme donosi inovativni videospot koji kombinira elemente Generative AI imaginarnog mehaničkog svijeta sa segmentima stvarnosti i nadrealne mističnosti. Spot je izradio Damir Ličina kako bi i vizualno to bila komunikacija između stvarnih emocija i svih onih koji su poput mehaničkih strojeva koji nemaju dušu, otupljenih čula i emocija i nalikuju čoporu. Ova pjesma ujedno najavljuje i njegov nadolazeći sedmi studijski album “Sevdahology”.

S novog albuma “Sevdahology” publici je prije predstavio singlove “Čemerika”“Sevlija” i “Jovan”, a novi album najavio je prije nešto više od mjesec dana na svom sedmom po redu koncertu u dvorani Lisinski. Oduševljena publika uživala je u audio vizualnom spektaklu i emocijama koje Božo opisuje kao “savršenu simbiozu i emotivnu harmoniju koja preraste u trans čula i raznolikih zvukova i pripjeva, gdje pjesma preraste pjesmu i postane harmonija božanske ljubavi”.

Pjesmom “Ibadullah” Božo Vrećo je još jednom potvrdio zašto je jedan od najistaknutijih umjetnika suvremenog sevdaha koji njeguje spajanje tradicije s modernim umjetničkim izražajem.

Najčitanije

Elektro Mont Mostar raspisao natječaj za nova radna mjesta – 2 izvršitelja

Elektro Mont doo Mostar obiteljsko poduzeće koje posluje od...

Pad Zapadnog Rimskog Carstva 476. – događaj koji je zauvijek promijenio povijest (I. dio)

Piše: Matija Šerić, geopolitika.news Pad Zapadnog Rimskog Carstva koji se dogodio...

Katarina Tomić, Stanko Bošnjak i Luka Rajič: Cilj folklora je zajedništvo i sačuvati tradiciju naših starih

Članovi Hrvatskog kulturnog umjetničkog društva sv. Ante Cim Mostar...

Anes Podić: Naša priroda zatrpana je plastičnim otpadom

Predsjednik Udruge "Eko akcija" Anes Podić gostovao je u...

Plenković: Nećemo ići na inauguraciju Zorana Milanovića

Predsjednik Vlade i HDZ-a Andrej Plenković dao je izjavu...

Dobroslav Paraga na inauguraciji Donalda Trumpa

Donald Trump bi u ponedjeljak 20, siječnja 2025. trebao položiti...

Meloni: ‘Soros se miješa u demokraciju, a ne Musk’

Na tiskovnoj konferenciji u Rimu, talijanska premijerka Giorgia Meloni rekla je...

Borsa Open 2024 – sportski spektakl uskoro u Mostaru

Mostar će početkom studenog ugostiti Borsa Open 2024, najveći sportski...