Božićni koncert HKD Napredak

U kapelici crkve sv. Petra i Pavla u Mostaru održan je svečani božićni koncert u organizaciji HKD Napredak (Glavna podružnica Mostar). Publika je uživala u izvedbama tradicionalnih božićnih pjesama i klasičnih skladbi, stvarajući nezaboravan blagdanski ugođaj.

Na programu su se našle poznate pjesme poput “Tihe noći”, “Veselje ti navješćujem” i “Adeste Fideles”, koje su svojim melodijama proslavile rođenje Isusa Krista. Glazbeni doživljaj upotpunio je “Napretkov trio Senso”, kojeg čine mezzosopranistica Monija Jarak Mikulić, pijanistica Marijana Pavlović i violončelistica Elina Gvozdić.

Posebnu emociju u publici izazvale su izvedbe klasičnih djela poput “Ave Marije” i “Serenade” Franza Schuberta te “Pastorale” Ivana pl. Zajca.

Osim trija Senso, publici su se predstavili i članovi HKD Napredak, Danijel Perić (bariton) s izvedbom pjesme “Veselje ti navješćujem”, te u duetu s Tomislavom Perićem (bariton) u pjesmi “U noći zvjezdanoj”. Obojica su nedavno diplomirali solo pjevanje na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Sarajevu.

Večer je dodatno obogaćena nastupima Marije Mile Milas na flauti, Roka Škobića na gitari i Ante Milića na harmonici.

Publika je s oduševljenjem pozdravila nastupe mladih glazbenika, nagradivši ih dugotrajnim pljeskom. HKD Napredak istaknulo je ponos svojim talentiranim članovima i stipendistima, čiji rad i uspjesi nastavljaju obogaćivati kulturnu scenu Mostara.

Najnovije

Mila Boras i Monika Sušac: “Samo Tebe trebam” – glazbena molitva koja donosi mir i nadu

Iz Ljubuškog dolazi jedna posebna i nadahnjujuća glazbena priča....

Mostar slavio u Ljubuškom i poveo u finalnoj seriji Prvenstva KS Herceg-Bosne

Košarkaši Mostara ostvarili su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod...

Slovenac pobijedio na prvoj utrci Tour of BiH

Završeno je prvo izdanje biciklističke utrke 'Tour of BiH'...

Koalicijski sporazum pet hrvatskih stranaka u finišu: Za 15 dana izlaze s kandidatom za Predsjedništvo BiH

Predsjednici pet hrvatskih stranaka iz Bosne i Hercegovine, koje...

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak pritiska i mobinga na gradske službenike

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak javnih istupa koji imaju...

Aktivnosti HT Eroneta predzadnji dan sajma

Predzadnji dan Međunarodnog sajma gospodarstva na izložbenom prostoru HT...