AUSTRIJA – FRANCUSKA 0:1

FRANCUSKA reprezentacija pobijedila je Austriju 1:0 u prvom kolu skupine D na Europskom prvenstvu. Jedini pogodak na utakmici bio je autogol Maximiliana Wobera u 38. minuti. Loša vijest za viceprvake svijeta je ozljeda Kyliana Mbappea, koji je morao izaći iz igre zbog krvarenja iz nosa.

Francuska je krenula dominantno, ali nije stvorila stospostotnu priliku u prvom dijelu. Austrijanci su u 37. minuti promašili zicer. Marcel Sabitzer je ubačaj s lijeve strane spustio za Christopha Baumgartnera, koji je izbio sam pred Mikea Maignana, no obranio je njegov udarac golman Francuske.

Autogol i promašeni ziceri

Minutu nakon toga Francuska je povela, i to autogolom. Mbappe je probio desnu stranu i predriblao Phillippa Mwenea. Ubacio je u sredinu, gdje je Wöber nesretno i nespretno ubacio loptu u vlastitu mrežu.

U drugom je dijeli Austrija igrala dobro, ali nije mogla do pogotka. Francuzi su se povukli i čekali priliku iz kontranapada. Najbolju, stopostotnu je imao Mbappe u 55. minuti. Pretrčao je cijelu obranu Austrije i izašao sam pred golmana. Pucao je i promašio cijeli gol.

Najbolji igrač Francuske morao je van iz igre prije kraja susreta. Zabio se glavom u rame Kevina Dansa te mu je počela teći krv iz nosa. Nisu doktori to mogli zaustaviti pa je Mbappe morao van, a zamijenio ga je Olivier Giroud, koji je na samom kraju utakmice promašio još jednu stopostotnu priliku.

Nizozemska i Francuska imaju po tri boda u skupini D. Nizozemci su u nedjelju pobijedili Poljsku 2.1. U petak u 21 sat igra se derbi ove skupine – utakmica Nizozemske i Francuske. Prije toga, u 18 sati, igraju Poljska i Austrija.