Album “Daleko 2024.” legendarne kantautorice Jadranke Stojaković od danas na digitalnim platformama  

Album “Daleko 2024.” Jadranke Stojaković od danas možete poslušati na svim digitalnim platformama. Ovaj diskografski pothvat značajan je po tome što su po prvi put kod nas iskorištene originalne snimke Jadrankinog vokala uz kompletno nove aranžmane i orkstracije za koje je zadužen Mario Igrec.

Jedna od najvećih kantautorica s ovih prostora još je 2011. godine objavila album “Daleko” na kojem se nalazi deset velikih pjesama poput “Sve smo mogli mi”, “Daleko”, “Što te nema”, “Šumi voda” i ostale. Album je tada snimljen uz pomoć glazbenika Franka Krajcara, Marka Matoševića, aranžera Denisa Budima te producenata Maura Giorgija i Kristiana Terzića.

Zanimljiva je priča nastanka ovog albuma jer je Jadranka u to vrijeme živjela u Japanu. Tadašnji menadžer Franka Krajcara, Amir Bahtijarević poslao je Jadranki pjesmu “Melankonija” koja se Jadranki svidjela, a otpjevala ju je upravo s Frankom Krajcarom. Započeta suradnja rezultirala je albumom “Daleko”, a Jadranka je uz spomenute glazbenike održala i tri koncerta, u Rijeci, Dubrovniku i u Beogradu. Nažalost, upravo koncert u beogradskom Domu omladine bio je njen zadnji koncert jer Jadranka zbog uznapredovale bolesti više nije mogla nastupati.

Album “Daleko” glazbeni kritičar Mario Iličić proglasio je “albumom života” Jadranke Stojaković jer njeno glazbeno putovanje budi nostalgiju i čežnju za rodnim krajem obojenu njenim toplim i iznimnim vokalom.

Kako su njeni vokali ostali sačuvani, Croatia Records prihvatila je ideju da velike pjesme ove legendarne kantautorice dobiju potpuno nove aranžmane, a vrhunski posao odradio je Mario Igrec. Sjajni glazbenici na čelu s njim uz snimatelja i glazbenog producenta Maura Širola u Croatia Records Studiju napravili su po prvi put diskografsko djelo iznimnog značaja, čemu pridonosi i dojmljiv vizual Dragana S. Stefanovića, autora  Jadrankine fotografije na naslovnici albuma. Na albumu se nalazi i dio intervjua koji je s Jadrankom radio poznati bosanskohercegovački producent i glazbenik Brano Likić.

“Tek sad vidim koliko sam sretna i bogata, koliko sam toga upoznala, u koliko sam različitih gradova bila, koliko sam različitih pjesama znala, koliko me to šarenilo usrećilo. Ja se od toga ne opraštam, piše u knjizi Živjeti muziku”, rekla je Jadranka.

Jadranka Stojaković rođena je u Sarajevu, a karijeru je započela u grupi Kombo 6. Prvi put je samostalno nastupila 1968. godine, a prve uspjehe bilježi početkom sedamdesetih zahvaljujući TV emisiji “Na ti” koju je uređivao pjesnik Duško Trifunović. Kroz četiri desetljeća duge karijere zabilježila je velike uspjehe na području bivše države, ali i diljem svijeta.

Godine 1988. seli u Japan gdje je gradila glazbenu karijeru pod imenom Ranka San. Od 2012. godine pa do svoje smrti  2016. godine Jadranka Stojaković živjela je u Banja Luci. Za svoj rad dobila je brojna priznanja i nagrade, a posthumno će dobiti i nagradu “Kantarion” kao još jedno priznanje za svoj jedinstveni rad.

Najnovije

Zvijezde pod otvorenim nebom: Kantarevac ovog ljeta postaje epicentar glazbenih večeri u Mostaru

Ovoga ljeta Mostar ponovno postaje nezaobilazna destinacija za sve...

Dizajn talk s Modrom Stijenom: Stol kao središte doma – kako pametno odabrati blagovaonski stol?

U programu Običnog radija emitirana je nova emisija „Dizajn...

Projekt prekogranične suradnje Cross-Border HealthTech Venture Builder

U okviru projekta Cross-Border HealthTech Venture Builder, koji se...

Andrea Šušnjara ohrabrena podrškom svog dečka i Tončija Huljića objavila pjesmu “Ljubavni kockari”

Pjevačica Andrea Šušnjara objavljuje novu pjesmu, snažnu baladu “Ljubavni...

EU odlučno kažnjava ilegalni IPTV – vrijeme je za konkretne korake i u BiH

Ilegalna distribucija IPTV sadržaja nije samo narušavanje tržišnih pravila...

Mostar : Konferencija “Europa za građane – vrijednosti koje nas povezuju”

Konferenciju pod nazivom "Europa za građane – vrijednosti koje...

Ljubuški srednjoškolci darovali 54 doze krvi

U četvrtak, 12. ožujka, u Ljubuškom je održana akcija...