Fantastičan uspjeh mostarske Neretve u Sloveniji i Austriji

Judaši mostarske Neretve nastupili su na dva izuzetno jaka Međunarodna judo turnira u Sloveniji i Austriji, te osvojili mnogo odličja.

8. Pokal Komende (Slovenija)

Na Međunarodnom judo turniru „Pokal Komende“ nastupilo je ukupno 49 judo klubova s 470 natjecatelja iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Italije. Mostarska Neretve je na ovom turniru zabilježila odlične nastupi i osvojila ukupno 3 zlatne i 1 brončanu medalju. Pored ovog uspjeha djevojčice (U12) su proglašene za najuspješniju ekipu u tome uzrastu, dok su dječaci završili kao sedmoplasirani. Također, mostarska Neretva je u ukupnom plasmanu završila kao sedma najuspješnija ekipa turnira.

Zlatne medalje osvojili su:
• Gabrijela Previšić -52 kg (U12)
• Jelena Ćeško -48 kg (U12)
• Karlo Kljajo -42 kg (U12)

Brončanu medalju osvojio je:
• Josip Ćavar -38 kg (U12)

Ovoga puta ostalim natjecateljima nedostajalo je još malo sreće u borbama za medalje, a 5. mjesta osvojili su Antonio Aničić, Vlado Glavaš, Karlo Marić. Ivano Doko, Ermin i Adnan Gološ.

Colop Masters, Wels (Austrija)

Na Međunarodnom judo turniru „Colop Masters“ nastupilo je ukupno 40 judo klubova sa 360 natjecatelja iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Češke, Ukrajine, Mađarske i Njemačke. Mostarska Neretva je na ovom turniru osvojila ukupno osam medalja i dva pehara. Osvojena je 1 zlatna i 7 brončanih medalja. Pored ovog klub je imao i najuspješniju djevojčicu, Gabrijela Previšić, a potom je ekipa JK Neretve osvojila pehar za najuspješniju stranu ekipu.

Zlatnu medalje osvojila je:

Brončane medalje osvojili su:
• Ermin Gološ +66 kg (U14)
• Adnan Gološ -60 kg (U14)
• Vlado Glavaš -46 kg (U12)
• Karlo Marić -50 kg (U12)

Na ovom natjecanju 5.mjesto osvojili su Antonio Aničić i Ivano Doko.

Što se oba turnira tiče istakli bi Gabrijelu Previšić koja je u obe države jednostavno pomela svoju konkurenciju te uspjela osvojiti dvije zlatne medalje i jedan pehar i na tome sve čestitke.