Predsjednik Cvitanović: Ne dirajte Pješčaru – mjesto svete hrvatske obrane!

Jučer je na Pješčari u Travniku – mjestu gdje je obranjena Lašvanska dolina od najezde mudžahedina,stranih plaćenika i oružanih snaga koje su nosile ime Armija BiH, grupa osoba došla namjerno provocirati, klanjala, vrijeđala i sve to prenosila uživo!

Imena i prezimena su poznata – sami su se snimali! Zahtijevamo od MUP-a i Tužiteljstva SBK hitnu istragu i procesuiranje odgovornih!

Pješčara nije običan lokalitet! To je mjesto gdje su poginuli hrvatski branitelji i civili braneći svoje domove. Tamo je stajao HVO – legalna i međunarodno priznata komponenta Oružanih snaga BiH!

Zato ovo nije samo napad na Hrvate – ovo je napad na temelje obrane Bosne i Hercegovine! Vrijeđanjem mjesta stradanja HVO-a, vrijeđa se i država BiH, njezina legitimna obrana i suverenitet!

Ovo je otvoreno širenje mržnje, udar na istinu i još jedan pokušaj prekrajanja povijesti! Dosta je šutnje!

Tražimo hitnu reakciju institucija – ili priznajte da za Hrvate i njihovu žrtvu u BiH pravda ne postoji!

Predsjednik HDZ-a 1900, Ilija Cvitanović

Najnovije

EuroExpress brza pošta zapošljava kurire u Mostaru

EuroExpress brza pošta raspisala je oglas za prijem novih...

Staza Gradina predstavljena u Petrovcu kroz projekt GREENPULSE

U Petrovcu (Crna Gora) je uspješno javno predstavljen projekt...

Joško Lokas: “Ljubav može nestati među odraslima, ali nikad prema djeci”

Joška Lokasa, voditelja Potjere i nekadašnjeg Upitnika, publika godinama...

„Dio srca tvog“ – nova pjesma TS Astal donosi spoj emocije i modernog tamburaškog zvuka

Požeški tamburaški sastav Astal nastavlja nizati uspjehe na festivalima...

Savez općina i gradova FBiH sačinio apelaciju za ocjenu ustavnosti dijela Zakona o zaštiti životinja

Predsjedništvo Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine,...

Milas u posjetu Studentskom centru SUM-a: Nastavlja se potpora projektima za bolji studentski standard

Državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH...

‘Hodao sam Božjim stazama’ Petra Lovrića na Mostarskom proljeću

Zahvaljujući autobiografskom djelu 'Hodao sam Božjim stazama', svestranoga Zagrepčanina...

Glazbeni spektakl u srcu Mostara: Aca Lukas stiže na Kantarevac!

Mostarsko kultno sportsko-zabavno središte, SC Kantarevac, u subotu, 8....