Institut za razvoj mladih KULT otvorio je poziv za najbolje omladinske aktiviste u Bosni i Hercegovini. Poziv je namijenjen mladima do 30 godina koji aktivno doprinose u jednoj od pet kategorija u kojima će Institut dodijeliti nagrade za najbolje.
Na poziv se mladi mogu samostalno prijaviti ili da ih neko drugi nominira. Također, šesta kategorija je namijenjena za organizacije koje aktivno podržavaju i uključuju mlade u svoje aktivnosti.
Više o kategorijama, uvjetima prijave i svim informacijama o ovoj nagradi možete pronaći na web stranici https://mladi.org/YAA/ ili putem Instagram profila.
“Institut već više od 20 godina radi s mladima, zagovara različita rješenja za mlade i stalni je partner omladinskom sektoru u Bosni i Hercegovini. Želimo dodijeliti nagradu za one koji svakodnevno doprinose našem društvu, a za njih se često ne čuje. Ova nagrada nije samo priznanje za pojedince, nego slavi aktivizam mladih u njihovim zajednicama i mlade koji pokreću te pozitivne promjene”, poručili su iz Instituta.
Rok za prijave je utorak, 15.7.2025. godine do 23.59 sati, a svi zainteresirani klikom na ovaj link mogu svoju nominaciju izvršiti već danas u manje od 10 minuta.
Nagrada za ovogodišnje pobjednike iz svih kategorija bit će posebno osmišljena ekskurzija po Bosni i Hercegovini, a nagrade i priznanja će biti dodijeljeni na konferenciji koja će slaviti mlade i aktivizam u Bosni i Hercegovini.