dm će s gotovo 60.000 KM podržati 10 ekoloških projekata

U okviru društveno odgovorne kampanje {ZAJEDNO} za bolje sutra – ECO EDITION, dm drogerie markt BiH odabrao je 10 projekata u 10 mjesta koje će podržati s iznosom gotovo 60.000 KM.
Realizacija odabranih projekata podrazumijeva: čišćenje, uređenje zelenih površina, čišćenje rijeka i korita, sadnja, pošumljavanje, postavka kanti za otpad i slično, a što će doprinijeti uređenju, zaštiti i očuvanju okoliša u Bosni i Hercegovini.

Među odabranim projektima su:

Udruženje žena Bubamara iz Banja Luke s projektom „Zajedno za Vučenovac – Ekološko uređenje i osnaživanje žena kroz zajednički rad“

Planinarsko društvo „Konjuh“ Tuzla s projektom „Voda s Konjuha – sanacija izvorišta Javorje“

Udruga Gornji Žabljak iz Livna s projektom „Oživimo žabljak“

Hercegovačka gorska služba spašavanja Mostar s projektom „Čista jama – Voda za život“

Udruženje za brigu i opća prava djece “Naša djeca” Zenica s projektom „Eko izazov“

Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti “Iskra” iz Banja Luke s projektom „Moj zeleni kutak“

UG “Zeleni jug” Trebinje s projektom „Za više kisika i dublji hlad“

Udruženje za djecu i mlade „Nominativ“ iz Sarajeva s projektom „Ekološki preparat na bazi reaktivnog kisika za zaštitu pčela od virusa i krpelja“

Klub vodenih sportova S.C.U.B.A. Sarajevo s projektom „Čista voda – zdrava zemlja“

Udruženje za opće dobro i edukaciju “DVOR“ – Maglaj s projektom „Permaglaj“

„Kroz kampanju {ZAJEDNO} za bolje sutra – ECO EDITION želimo motivirati zajednicu da aktivno doprinosi očuvanju prirode. Ponosni smo što ćemo kroz konkretne projekte širom BiH pomoći stvaranju zelenijih i čistijih prostora za sve nas. Ova kampanja je dio naše dugoročne posvećenosti održivosti i vjerujemo da male promjene u svakodnevnom životu mogu imati veliki utjecaj na očuvanje okoliša“, poručila je Ajla Hadžić, menadžerica marketinga u dm BiH.

Pravo na prijavu imale su sve organizacije, udruženja, institucije i druga registrirana pravna lica bez obzira na djelatnost, a svoje projekte mogle su prijaviti putem online formulara na platformi www.dm-zajedno.ba do 29.5.2025. godine.

Prilikom odabira, u fokusu su bili održivost projekta, procjena koristi za lokalnu ili širu zajednicu te podizanje svijesti o važnosti zaštite okoliša.
Podržani projekti bit će realizirani do 31.12.2025. godine, a dm će podršku pružiti u vidu finansiranja proizvoda iz dm asortimana, financiranja usluga i/ili nabavke potrebnih materijala i opreme ili kombinacijom navedenog.

Najnovije

Vlada HNŽ-a usvojila Dokument okvirnoga proračuna do 2029. i osigurala sredstva za financiranje GSS-ova

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Dokument...

Onkologija u Mostaru dobiva svoj „Kutak za osmijeh“ – prostor koji će bojama i toplinom vraćati nadu pacijentima

Hodnici onkološkog odjela uskoro će dobiti novo lice. Zahvaljujući...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Posušja

U utorak, 7. srpnja 2026. godine, od 9:00 do 11:00 sati u kinodvorani...

Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava Dan Društva 5. srpnja, na blagdan svetih Ćirila i Metoda

U nedjelju, 5. srpnja, Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava...

U Mostaru održana radionica o stresu, traumi i radnim pravima novinara

Organizacija Pro Educa uspješno je održala radionicu za novinare...

Prva večer Mostar Summer Festa: trijumf glazbe!

Četrnaesti Mostar Summer Fest je, već tradicionalno, otvorio ljeto...