Upriličena komemoracija za Petra Šurkalovića: Bio je simbol Lutkarskog kazališta Mostar

U dvorani Lutkarskog kazališta Mostar održana je emotivna komemoracija povodom smrti dugogodišnjeg ravnatelja i velikana Lutkarskog kazališta Mostar, Petra Šurkalovića-Cige.

Na komemoraciji su se okupili brojni umjetnici, kolege, prijatelje i rodbina, a svi su došli odati posljednju počast čovjeku koji je svoj život posvetio umjetnosti, kazalištu i ljubavi prema publici.

Govor je održao Tibor Oreč, ravnatelj Lutkarskog kazališta Mostar, koji se dirljivim riječima obratio nazočnim.

„Danas se opraštamo od čovjeka čije je srce kucalo u ritmu kazališta u ritmu lutke i bajke. Opraštamo se od čika Cige čije je ime utkano u temelje našeg kazališta. Bio je glumac, organizator, redatelj i ravnatelj, jednom riječju bio je simbol kazališta. Na tisuće organiziranih i odigranih predstava, preko 200 ostvarenih uloga i više od deset režija te silne borbe kao ravnatelj a sve to u službi umjetnosti, djece i lutke. Čika Cigo nije bio samo glumac bio je čuvar djetinjstva preko 50 generacija našeg grada i šire bile su u prilici maštati, smijati se i zabavljati zajedno sa njim. Čika Cigo nije glumio – on je živio kazalište, živio lutku“, istaknuo je između ostalog Tibor Oreč.

Ispred Grada Mostar obratio se Miroslav Landeka, koji je istaknuo koliko je Petar Šurkalović značio za razvoj kulture i kazališta u gradu. „Petar je bio sinonim za umjetnost, osoba koja je zaista voljela svoj posao i zajednicu”, poručio je Landeka.

Ispred obitelji nazočnima se obratila i unuka Anja. Anja je u emotivnom obraćanju istaknula kako će joj djed ostati u najljepšem sjećanju, kao uzor i velika inspiracija.

Na komemoraciji je nastupila i klapa Hrvoje uz emotivne izvedbe omiljenih pjesama pokojnog Šurkalovića.

Komemoracija je završila pozdravnim riječima ravnatelja Tibora Oreča: „Hvala Vam čika Cigo. Za Vašu dobrotu, Vaše riječi i Vašu umjetnost, a mi ćemo se truditi voljeti umjetnost, voljeti kazalište, voljeti lutkarstvo istim žarom kao i Vi. Neka Vam je laka pozornica vječnosti.
Ispratimo ga velikim pljeskom, kako je mnogo puta bio ispraćan sa inih pozornica diljem svijeta.“

Najnovije

Posjet izaslanstva Vlade HNŽ-a Konjicu: Ugovor o prijenosu i implementiranju 3 milijuna KM

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, ministar financija HNŽ-a...

Pero Galić objavio novi singl Posljednja šansa

https://www.youtube.com/watch?v=ztXIRLAo760&list=RDztXIRLAo760&start_radio=1 Jedan od najprepoznatljivijih rock vokala na ovim prostorima, Pero...

Najava 21. sjednice Predsjedništva HNS-a BiH

Hrvatski narodni sabor Bosne i Hercegovine održat će 21....

Sućut predsjednice Vlade HNŽ-a obiteljima i sugrađanima poginulih u požaru u Tuzli

U povodu tragedije koja je pogodila Tuzlu, s čak...

Treći dan PR, Media & Sport Daysa: PR sekcija u znaku interkulturalne komunikacije i novih publikacija

Treći dan međunarodne znanstveno-stručne konferencije PR, Media & Sport...

U nakladi HKD Napredak Glavne podružnice Mostar predstavljena knjiga “Milena” autora Ivice Petrovića

Predstavljanje knjige “Milena” - “Milena Preindlsberger-Mrazović. Život i djelo.”...

Ministar Rimac otputovao u Tuzlu: Sućut i solidarnost s obiteljima žrtava tragičnog požara

Federalno ministarstvo zdravstva izražava najdublje saučešće obiteljima i prijateljima...

Predavanje na temu “Sport DA – ovisnost NE” u Osnovnoj školi Biograci

U sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, koji se...