Održana 17. redovita sjednica Predsjedništva HNS-a BiH

U prostorijama Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine u Mostaru danas je održana 17. redovita sjednica Predsjedništva HNS-a BiH.

Na današnjoj sjednici razmotrena su ključna pitanja vezana uz aktualnu političku situaciju na svim razinama, kao i provedbu političkih ciljeva te daljnje korake u ostvarenju euroatlantskog puta BiH te svih strateških prioriteta hrvatskoga naroda u Bosni i Hercegovini.

Osobito važnim je istaknuta opredijeljenost za očuvanje stabilnog političkog dijaloga te mira, stabilnosti i integriteta BiH, kao i nužnost pristupanja izmjenama i dopunama Izbornog zakona BiH kako bi se u potpunosti ostvarila i konzumirala ustavna prava koja pripadaju hrvatskom narodu. Naglašena je i važnost nastavka zajedničkog rada na svim strateškim pitanjima koje će doprinijeti daljnjem koordiniranom političkom djelovanju te jačanju Hrvatskog narodnog sabora kao krovne političke organizacije hrvatskoga naroda u BiH.

Naglašeno je kako potpuna legitimna zastupljenost Hrvata kao konstitutivnoga naroda temeljno ustavno i demokratsko pravo koje mora biti osigurano bez odgoda, što će, kako je kazano, doprinijeti dugoročnoj stabilizaciji BiH i unutarnjih odnosa.

Predsjedništvo je na današnjoj sjednici  istaknulo nužnost žurnog nastavka političkog dijaloga i reformskih procesa u ostvarenju unutarnjih i vanjskopolitičkih prioriteta, osobito ističući europski put Bosne i Hercegovine te naglašavajući važnost suradnje s međunarodnim partnerima u ostvarenju strateških ciljeva.

Naglašeno je kako će Hrvatski narodni sabor BiH zajedničkim djelovanjem nastaviti raditi na potpunom ostvarenju i trajnoj zaštiti prava hrvatskoga naroda, unutarnjoj stabilnosti te vanjskopolitičkim prioritetima BiH.

Najnovije

U Međugorju predstavljena zbirka pjesama Marije Bošnjak

​Sinoć, 11. prosinca, u 19 sati, na Fakultetu društvenih...

Bosna i Hercegovina stavlja pod kontrolu smrtonosne “designer” droge i sintetske opioide

Nakon 14 godina stanke, Povjerenstvo za suzbijanje zloupotrebe opojnih...

U Federaciji BiH danas se obilježava Dan znanosti

Povodom Dana znanosti u Federaciji BiH, federalna ministrica obrazovanja...

Uz 25. godina Cvitka održana regionalna književna smotra

Cvitak je živi inkubator za promicanje književnih vrijednosti i...

Međukulturna harmonija na koncertu „Suzvučja“ u Tuzli

U Hrvatskom kulturnom centru u Tuzli, u srijedu, 10. prosinca...

TDK2025 – Završeni TROPLETOVI DANI KULTURE kreativnom radionicom pisanja glagoljice

U okviru Tropletovih dana kulture – vjera, baština, identitet održana je...

Svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim učenicima u FBiHM

Obavještavamo vas da će svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim...

45 godina biblioteke Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostaru obilježava značajan jubilej –...