Sastanak predsjednika Čovića i biskupa mons. Majića u Banjaluci: Poruke mira, sigurnosti i odgovornosti

Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Dragan Čović boravio je danas u Banjaluci gdje je u prostorijama Biskupskog ordinarijata održao sastanak s banjolučkim biskupom mons. Željkom Majićem.

Tijekom susreta razgovarano je o aktualnim društveno-političkim prilikama, položaju katoličkih vjernika te važnosti očuvanja duhovnog, kulturnog i nacionalnog identiteta Hrvata na području banjolučke biskupije. Razmijenjena su mišljenja o izazovima koji se odnose na povratak, demografske trendove i potrebu za osnaživanjem zajednica koje su kroz povijest bile temelj opstanka hrvatskog naroda u ovom dijelu BiH.

Biskup Majić je u svjetlu aktualnih okolnosti istaknuo kako je u svakom vremenu, a posebno danas, nužno čuvati prostor sigurnosti, mira i međusobnog poštovanja. U vremenu nesigurnosti i izazova, naglasio je važnost pomirenja, odgovornosti i zajedničkog djelovanja za opće dobro svih naroda koji žive u Bosni i Hercegovini.

Sastanak je protekao u otvorenom i konstruktivnom ozračju, uz zajedničko uvjerenje o važnosti očuvanja duhovnog identiteta te izgradnje pravednijeg i stabilnijeg društva. Sastanku je nazočila i dopredsjednica HDZ-a Bosne i Hercegovine Darijana Filipović.

Najnovije

Davor Velnić: Ideologije i njihovo zlo

Izvor: misao.hr Koliko god krvi svojim proleterskim revolucijama, ratovima...

Stjepan Jeršek Štef s novom pjesmom Ma, briga me na Zlatnim žicama Slavonije 2025.

Jedan od najpoznatijih glasova tamburaške scene, Stjepan Jeršek Štef, donosi...

Dolina Neretve: Traže se radnici za branje mandarina i radnik za rad na viljuškaru

Tražimo vrijedne i odgovorne radnike i radnice za branje...

Iscrtavanje horizontalne signalizacije na području grada Mostara

Mostar Parking je krenuo sa obnavljanjem horizontalne prometne signalizacije...

Reagiranje JP Autoceste FBiH: Svi sigurnosni sustavi u tunelu Ivan bili su u funkciji

Povodom neistinitih i štetnih navoda objavljenih 17. kolovoza 2025....

Ravnoteža s Hipodroma – Thompson objavio prvu live izvedbu s najvećeg koncerta karijere

Marko Perković Thompson predstavlja prvu live izvedbu s povijesnog koncerta...

Poziv Širokobriježanima – darujte krv, spasite život

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Širokoga Brijega održat...

FIS Ljubuški zapošljava: Otvoreno pet radnih mjesta

Poduzeće FIS d.o.o. – Prodajni centar u Ljubuškom raspisuje...