Premijer Uk i ministar Kalamujić posjetili gradilište Centra “Ivan Pavao II.” u Novom Travniku

Premijer Županije Sarajevo Nihad Uk i ministar financija ŽS Afan Kalamujić boravili su danas, 11. veljače 2025., u radnom posjetu Novom Travniku gdje su obišli radove na izgradnji Centra “Ivan Pavao II.”

Goste je dočekao prof. Franjo Topić, predsjednik Udruge “Ljudsko bratstvo”, koji im je predstavio dosadašnje aktivnosti i buduće planove ovog značajnog projekta. Centar “Ivan Pavao II.” zamišljen je kao prostor za obrazovne, kulturne i humanitarne aktivnosti, s ciljem povezivanja i jačanja zajedništva među ljudima različitih nacionalnosti i vjeroispovijesti, izvijestili su iz ove Zaklade, piše ktabkbih.net.

Premijer Uk izrazio je podršku ovom projektu, ističući njegov značaj za društvenu koheziju i razvoj lokalne zajednice. “Ovo je hvale vrijedan pothvat koji pokazuje kako dijalog, solidarnost i zajednički rad mogu doprinijeti jačanju društva. Vlada Županije Sarajevo prepoznaje ovakve inicijative i raduje nas napredak projekta”, izjavio je Uk.

Ministar Kalamujić naglasio je važnost ulaganja u infrastrukturu koja promovira međuljudsko razumijevanje i kulturu dijaloga. “Centar ‘Ivan Pavao II.’ simbol je mira i zajedništva, a vjerujemo da će imati značajan utjecaj na cijelu regiju”, kazao je ministar.

- Oglas -
FIS oglas za posao

Prof. Topić zahvalio je gostima na podršci i iskazanom interesu za projekt, istaknuvši da radovi napreduju planiranom dinamikom te da se očekuje da će Centar uskoro otvoriti svoja vrata brojnim korisnicima.

U ime općine Novi Travnik domaćini su bili predsjedavajuća Općinskog vijeća Đemila Skopljak i pomoćnik načelnika Branko Brkan.

Najnovije

Mostar prilično otkazivanja od novih linija

Zračna luka Mostar danas ima daleko više linija, frekvencija, putnika i...

GO HDZ-a 1990 Mostar: Marko Ćurčić izabran za novog predsjednika

Gradski odbor HDZ-a 1990 Mostar večeras je održao sastanak...

Vlada HNŽ-a: Gradovima i općinama za lokalne ceste 1.650.000,00 KM.

Na danas održanoj 46. sjednici, Vlada Hercegovačko-neretvanske županije je,...

Ovaj čovjek bio je jedan od najznačajnijih hrvatskih pjesnika. Bio je pjesnik samoće i smirenosti, umjetnik zagorskog štiha

Gustav Krklec, jedan od najznačajnijih hrvatskih pjesnika 20. stoljeća,...

Buhač i Kordić obišli radove na objektu novoga vrtića Rodoč

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i gradonačelnik Grada...

MOSTAR: Uskoro dugo očekivani  međunarodni Festival tamburaške glazbe „TamburaMO“

Tamburaški orkestar Mostar ovo ljeto organizira Prvi međunarodni festival...

Veče koje se pamti – samo u Mozzart Casinu Mostar!

Spremi se za nezaboravnu noć u samom srcu Mostara...

Antonija Šola ima novi spot – Čuvaj me

Antonija Šola, jedna od najpoznatijih kantautorica ovih prostora i...