U organizaciji Udruge OSI MEN Hercegovine, danas je u Mostaru održan Medeni doručak i predstavljanje projekta Medeni sat kojim organizatori, kroz posjete školama i širi društveni aktivizam, promoviraju med i pčelinje proizvode. Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač u pozdravnomu je govoru istaknula kako je postojanje ove udruge od posebne važnosti kako za stradalnike od iz rata zaostalih minsko-eksplozivnih naprava tako i za turističku promociju Hercegovine i njezinih blagodati.
– Odajem vam priznanje jer ste kroz svoje djelovanje uspjeli otvoriti nove vidike za civilne stradalnike od mina, ponuditi im novu svrhu i cilj, skrenuti pozornost javnosti na prava koja ta populacija treba uživati. Ujedno, snažno promovirate pčelarstvo i pčelinje proizvode, educirate mlade, djecu i našu javnost o zdravim životnim navikama, prehrani, ali i uopće važnosti postojanja pčela za ukupan biološki i ekosustav, kao i o ljekovitim svojstvima koja se nalaze u njihovim proizvodima. K tomu, radite sjajnu promociju Hercegovine kao nezaobilaznoga turističkog i gastronomskog odredišta na europskomu pa i svjetskomu turističkom zemljovidu – kazala je Buhač, dodavši kako je stoga jasno zašto Vlada HNŽ-a snažno stoji uz ovaj događaj.
Osim predsjednice, nazočnima se obratio i slovenski veleposlanik u BiH NJ.E. Damijan Sedar s obzirom na činjenicu da je projekt Medenoga doručka potekao iz njegove zemlje koja je i dala poticaj mjesnim stradalnicima-pčelarima za ovaj oblik organiziranja i djelovanja. Zbivanju su nazočili i županijski ministri Milenko Bevanda, Đuro Prkačin i Mario Jurica.
Udruga OSI MEN Hercegovine registrirana je za promociju i zaštitu prava osoba s invaliditetom, kao i potporu članovima u njihovu integriranju u društvo. Članovi su stradalnici od minsko-eksplozivnih naprava, od kojih se većina bavi pčelarstvom, proizvodnjom meda i drugih pčelinjih proizvoda. Opći cilj projekta Medeni sat jest isticanje važnosti pčela u prirodi s ekološkoga aspekta i njihova doprinosa očuvanju biološke raznovrsnosti, kao i stvaranje spoznaje o zdravim navikama u ishrani, osobito kod djece i mladih.