Borsa briljira na ‘Copa de España’ – zlato za Čuljak i Ignatkov

Judo klub Borsa iz Mostara briljirao je na međunarodnom judo natjecanju u Španjolskoj, gdje su Leona Čuljak i Anastasia Ignatkov osvojile zlatne medalje, dok je Ivana Bebek uzela broncu. Natjecanje, jedno od najjačih bodovnih turnira za mlade Španjolce, održano je u turističkom gradu Santanderu, na obalama Atlantskog oceana.

Turnir pod nazivom Copa de España okupio je preko 1200 natjecatelja iz više od 100 klubova, uključujući sudionike iz okolnih zemalja, čime je konkurencija bila izuzetno jaka.

Ovaj veliki turnir bio je organiziran za uzraste U15 i U18, a posebnu težinu nosi činjenica da je bodovan za one koji žele izboriti svoje mjesto u španjolskoj mladoj reprezentaciji. U tom izazovnom okruženju, Mostarci su briljirali.

Leona Čuljak, s impresivnih sedam pobjeda, suvereno je osvojila zlato. Njezin trijumf nije samo velika osobna pobjeda, već i izvanredna promocija kluba Borsa i Bosne i Hercegovine na međunarodnoj judo sceni. Nedugo zatim, Anastasia Ignatkov upotpunila je uspjeh osvojivši također zlatnu medalju, dok je Ivana Bebek, nakon napetih borbi, okrunila svoj nastup brončanom medaljom.

Borsino predstavljanje u srcu zapadne Europe nije moglo biti bolje, s obzirom na brojnu konkurenciju u kojoj su pojedine kategorije brojale preko 100 natjecatelja. Ovi rezultati potvrđuju kontinuitet uspjeha judo kluba Borsa, koji iz godine u godinu dokazuje da ima vrhunske natjecatelje spremne nadmetati se s najboljima u Europi i Svijetu.