Dr. Nediljko Rimac primio zahvalnicu za doprinos u liječenju pacijenata oboljelih od spinalne mišićne atrofije

      Ministar zdravstva Federacije Bosne i Hercegovine dr. Nediljko Rimac je po preuzimanju ministarske dužnosti posebnu pažnju posvetio pacijentima oboljelim od rijetkih bolesti. Na samom početku mandata zahtijevao je od kolega ministara da se odreknu nabavke novih skupocjenih automobila u korist izdvajanja sredstava za djecu oboljelu od cistične fibroze.

      Rad ministra Rimca prepoznali su oboljeli od rijetkih bolesti i članovi njihovih obitelji, pa je tako danas upriličen njegov susret s Marijom Goluža Puljić, majkom djevojčice koja boluje od rijetke bolesti – spinalne mišićne atrofije.

      Marija Goluža Puljić je ministru zdravstva dr. Nediljku Rimcu uručila zahvalnicu za doprinos u liječenju pacijenata oboljelih upravo od spinalne mišićne atrofije, a njegov doprinos prepoznat je kroz djelovanje kako bi se lijek za ovu rijetku bolest uvrstio na Listu lijekova Fonda solidarnosti Federacije Bosne i Hercegovine.

      Najnovije

      U Međugorju predstavljena zbirka pjesama Marije Bošnjak

      ​Sinoć, 11. prosinca, u 19 sati, na Fakultetu društvenih...

      Bosna i Hercegovina stavlja pod kontrolu smrtonosne “designer” droge i sintetske opioide

      Nakon 14 godina stanke, Povjerenstvo za suzbijanje zloupotrebe opojnih...

      U Federaciji BiH danas se obilježava Dan znanosti

      Povodom Dana znanosti u Federaciji BiH, federalna ministrica obrazovanja...

      Uz 25. godina Cvitka održana regionalna književna smotra

      Cvitak je živi inkubator za promicanje književnih vrijednosti i...

      Međukulturna harmonija na koncertu „Suzvučja“ u Tuzli

      U Hrvatskom kulturnom centru u Tuzli, u srijedu, 10. prosinca...

      TDK2025 – Završeni TROPLETOVI DANI KULTURE kreativnom radionicom pisanja glagoljice

      U okviru Tropletovih dana kulture – vjera, baština, identitet održana je...

      Svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim učenicima u FBiHM

      Obavještavamo vas da će svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim...

      45 godina biblioteke Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

      Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostaru obilježava značajan jubilej –...