Najezda flamingosa u Jajcu

Očekivano je da gljive intenzivnije rastu poslije kiše, da se na kraju svakog tunela pojavi svjetlo i da su tri kornera – penal, ali da može biti najezda flamingosa u BiH, to nauka još nije uspjela registrovati.

Pa ni u dalekim krajevima Kenije, Tanzanije i Etiopije, na obalama Nila nije zabilježeno ništa slično kao jednog dana u kasno ljeto na obali Plive, popularnom kupalištu Brana u Jajcu.

Naime, poznati glumac Enis Bešlagić izašao je iz Binga – gdje je prošle godine živio sedam dana i ugostio brojne poznate ličnosti – vozi svoj Bingomobil prepun poklona i „naoružan“ isključivo dobrim raspoloženjem i pozitivnom energijom po cijeloj BiH, stigao je u stari kraljevski grad.

Atraktivna lokacija i mjesto okupljanja različitih generacija građana Jajca zahtijevala je ozbiljan takmičarski program. Bingo jeste darežljiv, ali su se ovoga puta okupljeni morali istaći određenim vještinama, kao recimo takmičari u brzom jedenju sladoleda. Ta disciplina ne postoji na Olimpijskim igrama, no da je uvedu imali bi ozbiljne kandidate za osvojiti prvu medalju.

Ipak, utrke na Flamingosima bile su posebno dramatične i izazovne. Naprimjer, nakon što je najbrži „dotjerao“ flamingosa do Enisove „komentatorske pozicije“ imao je zadatak da otvorenu kesu Cornflipsa preveze na drugu stranu. Nemali poduhvat!

Bilo je tu raznih igara bez granica, od gađanja strijelom u metu do modnog natjecanja u posebnim uvjetima, ali ponajviše – dječjih osmjeha. Enis nakon Jajca nastavlja obilaziti brojna naša mjesta, a za svako je zajedničko da ima svoj Bingo.

Najnovije

NEUM UNDERWATER FILM FESTIVAL 2026 – Svijet mora u Neumu

Neum je 27., 28. i 29. kolovoza i ove...

Škola fly fishinga stiže u Busovaču – edukacija, šport i očuvanje rijeka u fokusu mladih

Omladinski klub Novi Val Blagaj u suradnji s partnerima...

Četiri nova susreta obilježila drugi dan U20 Balkanskog prvenstva u Mostaru

U Mostaru je završen drugi dan U20 Balkanskog prvenstva...

MoBizz konferencija i Kuća nade povezuju poduzetništvo i humanost

Kada se poslovne ideje povežu s humanim vrijednostima, mogu...

Promocija slikovnice Ane Soldo

U sklopu programa Ravanjskih ljetnih dana kulture, ljubitelje književnosti,...

I. Festival maslinovih ulja Hercegovine „HerzOliveFest – ZLATNE KAPI HERCEGIOVINE“

HUUM (Hercegovačka Udruga Uljara i Maslinara) organizira prvi Festival...

FIS Mostar zapošljava: Otvorena pozicija za prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

U Mostaru prvi put program „Oprostom oslobođene“ za žene koje nose iskustvo pobačaja

Postoje boli o kojima se rijetko govori. Neke žene...