Dražen Budiša podržao predsjedničku kandidaturu Selak Raspudić

Nezavisna saborska zastupnica i kandidatkinja za predsjednicu Republike Hrvatske Marija Selak Raspudić neočekivano je dobila potporu od bivšeg predsjednika HSLS-a i također nekadašnjeg predsjedničkog kandidata Dražena Budiše, koji već duže vrijeme ne sudjeluje u političkom životu.

Kako je za Hinu potvrdila Selak Raspudić, Budiša joj se samoinicijativno javio i donio pismo potpore za predsjedničku kandidaturu. „Kandidatkinja za predsjednicu Republike Hrvatske gospođa Marija Selak Raspudić je razborita, hrabra, obrazovana osoba. Ona razumije društvene procese i funkcioniranje države i posebno ustavne obveze i zadaće predsjednice. Zato se i ne razmeće obećanjima o ostvarenju političkih ciljeva, čije ostvarenje je izvan nadležnosti predsjednice”, stoji u Budišinu pismu potpore.

Marija Selak Raspudić, navodi dalje u pismu Budiša, ima jasne političke stavove koje komunicira na kulturan način. „Njeno demokratsko usmjerenje i hrvatski patriotizam usidreni su na humanističkom stavu: moje pravo na slobodu i dostojanstvo podrazumijeva ista prava za sve ljude, pravo mog hrvatskog naroda na slobodu i dostojanstvo podrazumijeva ista prava za sve narode. Imat ćemo dobru predsjednicu!”, poručuje u pismu Budiša.

Selak Raspudić, kako nam je kazala, jako je ugodno iznenađena Budišinom potporom.

Dražen Budiša i sam je sudjelovao na predsjedničkim izborima 2000. godine kao kandidat SDP-a i HSLS-a, no, u drugom krugu ga je pobijedio Stjepan Mesić, kandidat koalicije predvođene HNS-om. Potom je kratkotrajno bio potpredsjednik koalicijske Vlade Ivice Račana, a s mjesta predsjednika HSLS-a povukao se 2003. godine.

Najnovije

Karte za koncert “Vjerujem 2025.” dostupne na svim prodajnim mjestima diljem Hercegovine

Humanitarni koncert duhovne glazbe "Vjerujem 2025.", koji će se održati...

Mostar: Stanić Boreas raspisao natječaj za nova radna mjesta

Stanić Boreas, distributer svjetski poznatih brandova pića i duhanskih...

Stručnjaci iz Aircasha, Rimca, Infobipa dolaze u Mostar

Stručnjaci iz regionalnih i svjetskih tvrtki poput Aircasha, Sofascorea,...

Krokodilske suze sarajevskog medija zbog hrvatskog prijedloga izmjena Izbornog zakona

Mediji uključeni u kampanju opstrukcije ustavnog prava Hrvata da...

Praljkova knjiga je šund, a Milutin Kekin je umjetnik!!

Donosimo vam komentar čitatelja na članak Šef samostalnih umjetnika tvrdi:...

Pjesma za dušu: Ićo pjeva o ljubavi koja nikad ne odustaje

Ivica Sikirić Ićo predstavlja pjesmu i spot "Dok srce ne...

Najava: Javna tribina EUROPSKI MODEL FEDERALIZMA KAO ODGOVOR NA SEPARATIZAM I UNITARIZAM

Hrvatska kulturna zajednica Troplet organizira javnu tribinu Europski model federalizma...