Manchester City pobijedio Tottenhama

MANCHESTER CITY pobijedio je Tottenham 2:0 u gostima u zaostaloj utakmici 34. kola engleske Premier lige. Oba gola na utakmici zabio je Erling Haaland, prvi u 51. minuti, a drugi iz penala u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. City sad, uoči zadnjeg kola, bježi drugoplasiranom Arsenalu dva boda.

Hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić krenuli su od prve minute za Manchester City i odigrali cijeli susret. Tottenham je vrlo dobro krenuo u utakmicu. Brennan Johnson zaprijetio je već u šestoj minuti, no njegov je dobar udarac obranio Ederson. Kasnije je City preuzeo kontrolu nad susretom.

Golman Tottenhama Gugliemo Vicario je obranio volej Fodena u 22. minuti, nakon što Hojbjerg nije dobro izbio loptu. Gvardiol je bio sjajan u obrani, no došao je i naprijed u 40. minuti, kad je pucao preko gola iz blizine nakon ubačaja Walkera s desne strane na drugu stativu. Građani su došli u vodstvo u 51. minuti. Zabio je Haaland nakon odlične akcije i asistencije Kevina de Bruynea.

Dvostruki strijelac Haaland pogurao City prema tituli

Haaland je svoj drugi pogodak zabio iz penala u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Jeremy Doku prošao je Pedra Porra, koji ga je rušio u kaznenom prostoru. Norvežanin je bio precizan za nedostižno vodstvo Cityja.

Bilo je to veliko olakšanje za Pepa Guardiolu i njegovu momčad jer je Tottenham imao dobre prilike u zadnjih 15 minuta regularnog vremena. No iskazao se rezervni golman Stefan Ortega, koji je morao ući umjesto ozlijeđenog Edersona. Obranio je fantastično pokušaj Sona u 86. minuti, koji je imao čist put prema golu.

Zadnje kolo Premier lige igra se u nedjelju od 17 sati. Sve utakmice počinju u isto vrijeme. Arsenal doma dočekuje Everton, dok Manchester City na svom stadionu igra protiv West Hama.