Hanka Paldum o bajramskom koncertu u Mostaru i ramazanu

Prva dama bh. estrade Hanka Paldum uveliko se priprema za veliki koncert u Mostaru koji je zakazan za prvi dan Bajrama u dvorani “Midhad Hujdur Hujka” u Sjevernom logoru.

Ovaj glazbeni događaj bit će završnica manifestacije “Ramazan u Mostaru”, koju organiziraju Grad Mostar i Centar za kulturu u suradnji s Medžlisom Islamske zajednice Mostar i Bošnjačkom zajednicom kulture “Preporod”, Kulturnim centrom Mostar- Sjever i Domom kulture Blagaj.

– Nakon duže vremena imat ću ozbiljan koncert u Mostaru koji sam priželjkivala već odavno, a u ovoj dvorani pjevat ću nakon tri desetljeća. Ovo je ozbiljan projekt kojem pristupamo krajnje profesionalno i na bini sa mnom će biti moj veliki orkestar s pratećim vokalima. Koncert će trajati dva sata, a na repertoaru će se, uz moje najveće hitove, naći sevdalinke i ilahije. Publika očekuje najbolje od mene i moram opravdati njihovo povjerenje – kaže Hanka Paldum.

Bajramski koncerti, kako naglašava, imaju posebnu težinu, a glazbenu divu raduje činjenica da će u Mostar doći njena vjerna publika iz cijele BiH, ali i iz Hrvatske.

– Na društvenim mrežama su mi se javili brojni ljubitelji mojih pjesama i doći će u Mostar iz svih krajeva BiH, ali i iz Zagreba i Dubrovnika. Na bajramskom koncertu 10. travnja interpretirat ću i sevdalinke “Oj Mostaru moj beharu”, “Lijepi li su mostarski dućani” i “Čudna jada od Mostara grada”. Bit će još divnih pjesama. Na slatkim sam mukama kako da sklopim repertoar. Jednu pjesmu ubacim i tako u krug. Mnogo laķše bi mi bilo da koncert traje tri sata – nastavlja Paldum.

Za Hanku Paldum mjesec ramazana uvijek je posebno razdoblje. Bosanskohercegovačka diva sevdaha se tada povlači iz javnosti te obavlja sve vjerske dužnosti vezane za ovaj sveti mjesec.

– Ramazan provodim uglavnom u krugu obitelji i prijatelja, sve kako Alah zapovijeda. Tako je najljepše. Iftarim uglavnom kod kuće sa svojim najbližim i najdražim. Topa, čorba, slani i slatki bosanski specijaliteti se pripremaju svaki dan. Uvijek malo više pripremimo pa ne pojedemo sve. Drago mi je kada su s nama i komšije i prijatelji i da podijelimo nafaku zajedničku. Iftar je slađi i veći je bereket kada ima više ljudi – govori Hanka.

Paldum je izuzetno potresla smrt Abdulaha Sidrana.

– Jednostavno, nisam mogla vjerovati. Veliki je to gubitak, ne samo za Bosnu i Hercegovinu, već za svakog normalnog čovjeka. Sidran se cijeli život borio za istinu i pravdu. Njegova istina nije godila onima koji ne haju za narod, znao je izgovoriti u pravom trenutku, bez straha hoće li se nekom dopasti. Nikada se nije nikom dodvoravao i podilazio. Bio je direktan i iskren i takvog treba da ga pamtimo. Sidran je bio slabašnog zdravlja, ali se toliko borio. Imao je unutrašnju snagu koja ga je održavala – kaže na kraju Hanka.

Najnovije

Zbor mladih Amadeus glazbenom obradom Psalma 22 potiče na dublje razmatranje otajstava Velikog tjedna

Na Cvjetnicu, uvodeći puk u otajstva Velikog tjedna, zbor...

Stolnoteniski klub Mostar u pohodu na 12. dvostruku krunu

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač susrela se danas,...

Ministrica Duraković u Sarajevu održala gostujuće predavanje studentima međunarodnog ERMA programa

Federalna ministrica obrazovanja i znanosti, prof. dr. Jasna Duraković,...

Novi veliki uspjeh: JK Neretva među najboljima u državi!

Judo klub Neretva još jednom je potvrdio svoju snagu...

LDA Mostar kao resursni centar: studenti upoznati s realnim procesima projektnog menadžmenta

Agencija lokalne demokracije (LDA) Mostar je u petak, 27....

Sastanak u Mostaru: HNŽ kao ključna pozornica svjetskog biciklističkog spektakla

U prostorijama Ministarstva trgovine, turizma i zaštite okoliša HNŽ...

Euroll Čitluk traži tiskara na stroju za tisak

Euroll d.o.o., ČITLUK , najveći proizvođač termo rola u...

Besplatan parking u Širokom Brijegu za darivatelje krvi s 30 i više darivanja

Dobrovoljni darivatelji krvi iz Širokoga Brijega, koji su krv...