Zbog navijačkih nereda: HDZ 1990 traži hitnu sjednicu o sigurnosti u Skupštini HNŽ-a

Klub zastupnika HDZ –a 1990 u Skupštini Hercegovačko-neretvanske županije traži od Kolegija tog zakonodavnog tijela da sazove hitnu sjednicu o sigurnosti , te odgovornost nadležnih službi i očitovanje o posljednjem incidentu koji je mogao završiti gubitkom mladog života.

Inicijativu za održavanje hitne sjednice Kolegiju Skupštine HNŽ-a uputio je Klub zastupnika HDZ-a 1990 u Skupštini HNŽ na prijedlog gradskog vijećnika HDZ-a 1990 Tea Tomića.

“Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Mostara je dato priopćenje svih strana da osuđujemo svaki vid nasilja u Gradu Mostaru. Temeljem procjene nas iz HDZ-a 1990 da se stvari moraju ažurirati, tražio sam od zastupnika HDZ-a 1990 u županijskoj skupštini da sazovu hitnu sjednicu i pozovu na tu sjednicu komesara i javnog tužitelja, da se izjasne dokle je došla istraga u vezi sa zadnjim slučajem teških tjelesnih povreda člana navijačke skupine”, pojasnio je Tomić.

Na tematsku sjednicu se pozivaju ministar MUP-a HNŽ-a, ravnatelj MUP-a HNŽ-a i njegov zamjenik, kao i glavni tužitelj HNŽ-a.

“Svjedoci smo čestih uličnih nereda, koji naročito eskaliraju u vrijeme sportskih događaja. Nedavni incident, koji je mogao završiti gubitkom mladog života, nalaže žurnu reakciju svih odgovornih za sigurnost građana i materijalnih dobara. Ovo je bila i jedna od tema posljednje sjednice Gradskog vijeća Grada Mostara, gdje su svi vijećnici jednoglasno osudili ova događanja. Budići da su pred nama još mnogi sportski događaji, smatramo da treba preventivno djelovati”, stoji u inicijativi koju je potpisao predsjednik Kluba HDZ-a 1990 u Skupštini HNŽ-a Ivan Odak.

Najnovije

KEEP‑GREEN: novi model upravljanja požarnim rizicima u Hutovu blatu

Požari u prirodi nastaju naglo, šire se nepredvidivo i...

(Foto) Provedena akcija darivanja krvi u Hvidri Mostar

Hvidra Mostar u suradnji sa Transfuziologijom Sveučilišne kliničke bolnice...

U ponedjeljak miniranje na lokaciji izgradnje Južne obilaznice

Obavještavamo Vas da smo u sklopu širokog iskopa planirali...

Čitluk dobio Kulturno-informativni centar kao mjesto susreta, očuvanja tradicije i predstavljanja stvaralaštva Brotnja

Kulturno-informativni centar Čitluk svečano je otvoren danas u okviru...

Vlada HNŽ-a: 4,3 milijuna KM za primarnu poljoprivrednu proizvodnju i 1,65 milijuna KM za lokalne ceste

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Program...

The Greatest Showman stiže u Mostar: Više od 100 izvođača na pozornici Kosače

Mostar će krajem svibnja biti domaćin velike zajedničke kazališne...

Na Buni otvoren prvi pčelinjak za žrtve mina i osobe s invaliditetom u BiH

Na obali rijeke Bune, južno od Mostara, u organizaciji...

U lipnju kreće novi ciklus projekta ‘PokreniMO’, namijenjen umirovljenicima u Mostaru

U Gradskoj vijećnici Grada Mostara predstavljen je novi ciklus...