Vlada imenovala tim za pregovore sa sindikatima zdravstvenih djelatnika.

S ciljem nastavka socijalnoga dijaloga, a u svezi sa zahtjevom Sindikata djelatnika u zdravstvu HNŽ-a koji traže Izmjene i dopune postojećega kolektivnog ugovora, Vlada je, na prijedlog Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi, imenovala Pregovarački tim za pregovore s reprezentativnim sindikatima za djelatnost zdravstva.

Također, Vlada je usvojila i Odluku o pokretanju postupka pregovora za zaključivanje izmjena i dopuna Kolektivnoga ugovora o pravima i obvezama poslodavaca i djelatnika s područja zdravstva na prostoru HNŽ-a.

Inače, tijekom proteklih dana, na zahtjev Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a, sve zdravstvene ustanove u HNŽ-u, kao i sindikati djelatnika u zdravstvu, dostavili su procjene sredstava potrebnih za ispunjenje sindikalnih traženja.

Cijeneći ulogu i značaj zdravstva u našoj zajednici, resorno je ministarstvo jasno poručilo kako se nada da će proces pregovaranja teći u dobroj vjeri, poštujući sve zakonske odredbe i okvire koji jamče financijsku stabilnost Županije.

Također, iz Ministarstva ističu kako očekuju razumijevanje i konkretnu potporu svih dionika zdravstvenoga sustava, osobito suosnivača Sveučilišne kliničke bolnice Mostar otkud i dolazi najveći broj zdravstvenih djelatnika, ujedno i članova sindikalnih organizacija.

Najnovije

7. Viteška utrka “Vitez trči za svjetski dan bubrega”

Udruženje dijaliziranih i transplantiranih bolesnika FBiH i Udruga dijalizirani,...

Vlada HNŽ-a usvojila Nacrte zakona o porezu na promet nekretnina i najmu stana

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Nacrt...

Protest umirovljenika u Tuzli

Nova umirovljenička stranka Tuzla, najavljuje proteste umirovljenika i ostalih...

Preminuo član i jedan od utemeljitelja DHK HB Stjepan Čuić

U Zagrebu je 25. veljače 2026., u 81. godini...

Poziv za dostavljanje umjetničkih radova: “O nasilju se ne šuti!”

Nasilje nad ženama i djevojčicama predstavlja ozbiljno kršenje osnovnih...

Tino Tomas za Kompas: Na trasi autoceste Koridora 5C pronašli smo groblje helenizirane zajednice od četvrtog do prvog stoljeća prije Krista

https://www.youtube.com/watch?v=MBUrtj06ra4 Pročelnik studija Arheologije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru doc....

Kako postaviti granice bez krivnje? Doznajte u Ljubuškom na susretu povodom 50. rođendana vrtića

Povodom obilježavanja pola stoljeća predanog rada s djecom i...

Predstavljanje najveće grafike u BiH

„Mostarski dani grafike“ u organizaciji Muzeja moderne umjetnosti započinju...