Ukrajinski gradonačelnik otišao na frontu pa ubijen u borbama

OLEKSANDR Baklikov, gradonačelnik grada Lebedina u Sumskoj oblasti, poginuo je tijekom borbene misije, piše Ukrajinska Pravda. Baklikov je služio u 47. zasebnoj mehaniziranoj brigadi Oružanih snaga Ukrajine.

“Ukrajina je izgubila heroja i domoljuba. Još uvijek ne mogu vjerovati da je moj kolega, prijatelj Oleksandr Baklikov, gradonačelnik grada Lebedin u Sumskoj oblasti, poginuo na prvoj crti”, napisao je na Facebooku Jurij Bova, gradonačelnik Trostianeca. 

Pridružio se vojsci prije 19 mjeseci

Baklikov je rođen u Lebedinu, gdje je radio kao tokar i učitelj. Imao je privatni obrt i bio na čelu dvaju malih poduzeća. Za gradonačelnika je prvi put izabran 2015. godine. Ponovno je pobijedio na izborima u studenom 2020. godine. 

13. rujna 2022. je na svom Facebooku objavio kako se pridružuje ukrajinskim oružanim snagama. “Ne postoje bivši padobranci. Za mene, zdravog, iskusnog padobranca, nevjerojatno je bolno pokapati našu djecu koja ginu za Ukrajinu, za svakoga od nas”, poručio je tada. 

Najnovije

Glazba za sve okupila posjetitelje svih uzrasta

U organizaciji Tamburaškog orkestra Mostar, a pod pokroviteljstvom Federalnog...

Buhač o kurikularnoj reformi: Nije pitanje izbora nego nužnosti!

Prvi sastanak Stručnoga tima za kurikularnu reformu u Hercegovačko-neretvanskoj...

Hrvatska pošta Mostar postala član eCommerce asocijacije u Bosni i Hercegovini

Veliko zadovoljstvo nam je objaviti da je Hrvatska pošta...

Mostar domaćin sajma prirodnog meda: Kušanje, prodaja i susret s hercegovačkim pčelarima

Izložbeno-prodajni sajam prirodnog meda s kušanjem održat će se...

Promocija knjige „Zelenac“, autora Faruka Šehića

U sklopu ovogodišnjeg izdanja Mix Art Festa, koji organizira...

Šest akcija darivanja krvi u prosincu na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

Ravnatelju Muzeja Moderne umjetnosti SUM-a Marinu Ivanoviću dodijeljena nagrada „Željko Sabol“

Ravnatelju Muzeja moderne umjetnosti Sveučilišta u Mostaru i profesoru...

TDK2025 – Humanitarna prodajna izložba radova profesora i učenika Srednje škole likovnih umjetnosti Gabrijela Jurkića

U okviru Tropletovih dana kulture – vjera, baština, identitet, u...