U Mostaru rođen rekordan broj djece 2024.

Sveučilišna klinička bolnica (SKB) Mostar objavila je da je 2024. godina bila rekordna s rođenih 1979 beba, čime je nadmašen najbolji rezultat kojega su imali godinu dana ranije.

U Klinici za ginekologiju i porodništvo SKB-a rođeno je 1018 dječaka i 961 djevojčica, navodi se u priopćenju bolnice.

“To je najveći broj rođene djece ikada zabilježen u povijesti bolnice.”

“Neka ovi maleni životi budu oživljena nada za bolje sutra cijele zajednice”, poručili su djelatnici Klinike te uputili čestitke sretnim roditeljima.

Prethodna 2023. godina, koja je do tada držala rekord, donijela je 1878 novorođenih beba.

Porast broja novorođenih rezultat je učinkovitih demografskih mjera koje se provode ponajprije na razini Županije zapadnohercegovačke sa sjedištem u Širokom Brijegu koja gravitira Sveučilišnoj kliničkoj bolnici u Mostaru. Ta je županija jedina u Bosni i Hercegovini koja je u prošloj godini imala pozitivan prirodni prirast.

Posebno su važne mjere koje uključuju izravne novčane potpore obiteljima s više djece te povećane rodiljske naknade.

Najnovije

Finalni umjetnički performans mladih Mostara – „Global Art Fusion“

Agencija lokalne demokracije (LDA) Mostar poziva medije da ispratite...

Zlatna povleja Matice hrvatske za monografiju “Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku”

Monografija „Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku“ autora Dragana...

Odlazak doajena novinarstva i kroničara suvremene povijesti Mostara

U 79. godini života preminuo je Šemsudin Zlatko Serdarević, doajen mostarskog novinarstva,...

Počela izgradnja novog terminala Zračne luke Mostar, vrijednog 1,5 milijuna maraka

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić i predsjednica Vlade Hercegovačko...

Bošnjak u Berlinu sudjelovala na konferenciji o reformama tržišta rada

Ministrica civilnih poslova Bosne i Hercegovine Dubravka Bošnjak, na...

Milan Sitarski: Lagumdžija je mahanjem zemljovidom trećeg entiteta u sred Vijeća sigurnosti internacionalizirao hrvatsko pitanje

Član Stručnog tima Instituta za društveno-politička istraživanja Milan Sitarski...

FMOZ poziva akademsku i istraživačku zajednicu na prijavu projekata iz znanosti i inovacija

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti poziva univerzitete, znanstveno-istraživačke institucije,...

Narodno pozorište RS-a s „Gospođom Olgom“ gostuje na Mostarskom proljeću

Već tradicionalni sudionik kazališnoga programa Mostarskoga proljeća, ansambl Narodnoga...