Tonino Picula otkrio svoju tamnu stranu

Europarlamentarac Tonino Picula komentirao je Točki na tjedan vijest o pokušaju atentata na Donalda Trumpa.

“Treba uzeti u obzir političke pretpostavke atentata i razgovarati o posljedicama. Svakako će ovaj događaj utjecati na dinamiku pretkapmanja za izbore u studenom”, smatra Picula.

“Nema sumnje da je Trump postao žrtva političkog nasilja, ali njegova retorika je često poticala političke napetosti i sukobe. Dovoljno se sjetiti da je on jedini predsjednik s dva impeachmenta u Kongresu i da je jedini predsjednik osuđen u nekom sudskom postupku”, govori hrvatski europarlamentarac.

“Ovo bi moglo na negativan način utjecati na nastavak politčkog sučeljavanja u kampanji”, nastavlja.

“Govorimo o atentatu, ali svakako treba pogledati što se događa u kampu Demokrata. Srećom se izvukao, ali njegov konkurent Biden u kampaji stalno pobjeđuje samog sebe gafovima”, kaže Picula i dodaje kako Demokrati i kad bi izabrali novog kandidata, teško da bi postigli pozitivni šok koji je potreban za pobjedu nad Trumpom.

Picula je svojim komentarom atentata na Trumpa pokazao da je zadrti ljevičara. Izjava da je Trump svojim političkim djelovanjem poticao političku nestabilnost i sukobe može se shvatiti i kao relativizacija ovog strašnog čina. Sličnu su retoriku ljevičarski političari i dobar dio medija imali i kada je izvršen atentat na slovačkog premijera Fica. I tada su oni isticali da je Fico svojim političkim nastupima izazvao napetosti i podjela. Pa kakav je to argument u trenutku kada atentator puca u glavu bivšeg američkog predsjednika.

Najnovije

„Izazovi tržišta nekretnina” III. Međunarodna konferencija u Mostaru

Treće izdanje međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina" održat će...

Herojstvo 106. brigade trajno zapisano u monografiji, trajni spomen braniteljima Posavine

Predstavljanje monografije „106. brigada HVO Orašje – u obrani...

Održana panel diskusija u Herama – Uloga žene u lokalnoj zajednici

Inicijativa građanki i građana Mostara u subotu 16. svibnja,...

HT Eronet obilježava Svjetski dan telekomunikacija i informacijskog društva

U povodu Svjetskog dana telekomunikacija i informacijskog društva, koji...

Na Radimlji odana počast žrtvama Križnog puta: Istina i sjećanje obveza su budućim naraštajima

Na Radimlji kod Stoca danas je održana komemoracija žrtvama...

Iz Novog Travnika odjeknula poruka koja nadilazi podjele: Mir, dijalog i ljudsko bratstvo kao imperativ vremena

U vremenu kada svijet svjedoči produbljivanju podjela, globalnim sukobima,...

Pučanstvo Širokoga Brijega darovalo 66 doza krvi

U četvrtak, 14. svibnja 2026. godine, u restoranu ''Kod...