Tamburom kroz Slavoniju i Hercegovinu: Tamburaški orkestar Mostar nastupio u Kutjevu

Tamburaški orkestar Mostar, zajedno s Kutjevačkim tamburaškim orkestrom, održao je u Kutjevu koncert „Tamburom kroz Slavoniju i Hercegovinu“.

Večer vrhunske glazbe i slavonsko-hercegovačkog zajedništva okupila je brojnu publiku koja je uživala u raznovrsnom repertoaru tamburaške glazbe, od tradicionalnih slavonskih i hercegovačkih pjesama do poznatih instrumentalnih skladbi.

„Nakon što je 2019. godine Kutjevački orkestar gostovao u Mostaru i održao nezaboravan koncert postojala je namjera i želja za gostovanjem Tamburaškog orkestra Mostar u Kutjevu. Zbog pandemije planirani uzvratni susret je prolongiran, ali nam je uistinu drago da smo sada s 29 naših tamburaških glazbenika došli u Kutjevo, te da se prijateljstvo i glazbena povezanost između Slavonije i Hercegovine nastavljaju. Također, zadovoljstvo mi je što već sada mogu najaviti nastup Kutjevačkog tamburaškog orkestra u Mostaru na prvom Festivalu tamburaške glazbe TamburaMO kojeg ćemo organizirati tijekom ljetnih mjeseci“, kazao je Davor Kožul, voditelj Tamburaškog orkestra Mostar.

Koncertu je prisustvovao i Josip Budimir, gradonačelnik Kutjeva koji je istaknuo važnost ovakvih kulturnih suradnji koje povezuju Slavoniju i Hercegovinu kroz tamburašku tradiciju.

Druženje se nastavilo i sljedeći dan obilaskom vinarija Kutjevo d.d. i Enjingi, te ručkom u Vinariji Soldo. 

Najnovije

Preporuke za građane i poziv na oprez zbog požara na deponiji Uborak

Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada...

Stožer civilne zaštite HNŽ i konkretne mjere

U cilju pravovremenog informiranja javnosti, a zbog širenja netočnih...

Raspored akcija darivanja krvi u srpnju na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

Vlada HNŽ-a osigurala 300.000 KM pomoći Gradu Mostaru nakon požara na odlagalištu Uborak

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije održala je danas izvanrednu sjednicu posvećenu...

U Mostaru se otvara Galerija Forma – novi prostor umjetnosti, susreta i kreativnosti

U četvrtak, 25. lipnja 2026. godine u 20 sati,...

Otvorene prijave za sudjelovanje u programu VOLIM FILM 32. Sarajevo Film Festivala

Sarajevo Film Festival i ove godine poziva filmofile za...

Borislav Šimović, Ana Odak i Monika Sušac predstavili Brotnjo Band Aid – snaga zajedništva kroz pjesmu

Projekt Brotnjo Band Aid okupio je brojne broćanske autore,...