Srijeda OKC Abrašević: SAFMo Artist Talk s Marthom Cooper i Lady Aiko

Martha Cooper,  legendarna američka  fotografkinja i Lady Aiko, japanska ulična umjetnica sa trenutnom adresom u New Yorku, kao specijalne gošće 12. Street Arts Festivala Mostar (SAFMo)  održat će panel i predstavljanje svog rada 30.08. 2023. u 20:00 sati u OKC Abrašević.

Martha, koja se više od 40 godina specijalizirala za dokumentiranje i snimanje urbane umjetnosti i arhitekture, te je i dan danas aktivna protagonistica svjetske graffiti scene.

Lady Aiko, pionirka urbanog pokreta poznata po kreiranju „Bunny stencila“, u svom radu na fantastičan i prepoznatljiv način spaja elemente pop art kulture, apstrakcije, graffita i tradicionalnih japanskih motiva.

Umjetnice su već  stigle u Mostari obišle su neke od lokacija gdje se odvijaju aktivnosti festivala, upijajući atmosferu grada i stvarajući prvobitne veze s okruženjem.

„Naša glavna ideja, približavanja umjetnosti svima, ovim događajem dokazuje koliko je spajanje umjetnosti i  aktivizma važno za kreiranje kulturne platforme koja potiče važne i pozitivne promjene. Ponosni smo što smo naš program obogatili ovogodišnjim gostovanjima i vrijednim suradnjama i zahvalni Ambasadi SAD u BiH na podršci ideje“, ističu organizatori.

SAFMo će trajati do 03.09. 2023. godine i okupiti autore iz BiH, regije i svijeta koji će stvarati na ulicama grada, a pored toga odvijat će se raznoliki sadržaji za sve generacije, pružajući jedinstvenu priliku da se uroni u svijet umjetnosti i kreativnosti.

Najnovije

Belma Agić najavila NetWork 14 konferenciju: Tehnologija treba unaprijediti čovjeka, a ne zamijeniti ga

Jedan od najznačajnijih poslovno-tehnoloških događaja u Bosni i Hercegovini...

Vlada HNŽ-a uputila bitnu obavijest kandidatima za vježbenike

Obavješćuju se kandidati koji su se prijavili na Javni poziv za...

Održan okrugli stol o jačanju međuinstitucionalne suradnje u zaštiti djece i mladih

Više od 40 predstavnika institucija i organizacija s područja...

HT Eronet implementirao Call Management centar za Federalni zavod MIO/PIO

HT Eronet ovih je dana realizirao i implementirao novi...

Brzorastuće tvrtke Adria 1000: Konferencija 26. ožujka otkriva kako ubrzati rast

U okruženju u kojem se tržišta brzo mijenjaju, a...

Počela korizmena kampanja „40 dana za život“ u Mostaru

Danas je u Mostaru započela korizmena kampanja inicijative „40...

PREMIER KLADIONICA ZAPOŠLJAVA U MOSTARU I BUNI! Postani dio tima najveće i najbolje kladionice u BiH!

Premier kladionica zapošljava više djelatnica na uplatnim mjestima na...