SDA tretira BiH kao državu Bošnjaka, Hrvate kao neprijatelje, a Trojku kao izdajnike

Stranke Trojke su iznova pokazale da je riječ o grupi nedoraslih i sebičnih političkih diletanata čije je djelovanje sve opasnije po državu Bosnu i Hercegovinu, priopćeno je danas iz Stranke demokratske akcije (SDA).

SDA smatra da, bez političkog iskustva, bez ikakve strategije i plana, Trojka “politiku vodi verbalnim vratolomijama i jeftinim populistitičkim doskočicama dok istovremeno nastavljaju ispunjavati zahtjeve SNSD-a i HDZ-a, pomažući im da ostvare svoje političke, kadrovske i financijske interese”.

– Nakon što su mu prepustili gotovo kompletan sigurnosni sektor, protiv Dodika se „bore“ izjavama za medije, istrajavajući u namjeri da mu isporuče 100 milijuna KM za kumovu zgradu i novac Centralne banke BiH. “Bore“ se i tako što u Federaciji BiH intenziviraju isporučivanje HDZ-u bitnih pozicija, ovaj put u FTV-u i FUP-u, navodi SDA, očito smatrajući da Hrvati nemaju pravo upravljati tim institucijama.

Dodika, navode iz SDA, ne mogu izbaciti, iz vlasti ni „bagerom“, kako su to populistički obećavali, ali ni vlastitim rukama u Parlamentu. Dok Čovića pokušavaju odobroljiviti ispunjavajući mu desetljetne želje o preuzimanju FUP-a i ulasku u FTV, on im zadaje nove domaće zadatke i postavlja ultimatume u vidu antiustavnog izbornog zakona – navodi u priopćenju SDA, koja se stavlja i u ulogu Ustavnog suda.

SDA smatra da bi bilo pogubno da HDZ-ov prijedlog izbornog zakona dobije podršku u Domu naroda i da se o njemu glasa u Zastupničkom domu PSBiH “jer, kako navode, postoji opravdana bojazan da bi dio zastupnika iz Trojke bio spreman zarad svojih fotelja i takav zakon ,kako navode, “isporučiti Čoviću”.

Izvor: HMS

Najnovije

U Dubrovniku promocija filma o stradanju Hrvata u logoru IV. Osnovne škole u Mostaru

Hrvatska udruga logoraša Hercegovačko – neretvanske županije u suorganizaciji...

Dan Studentskog centra Mostar obilježit će premijera filma

Studentski centar Sveučilišta u Mostaru svečano će obilježiti Dan...

Održana 3. Mostarska škola muskuloskeletne radiologije na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Mostaru

Na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Mostaru u petak...

KEEP‑GREEN: novi model upravljanja požarnim rizicima u Hutovu blatu

Požari u prirodi nastaju naglo, šire se nepredvidivo i...

(Foto) Provedena akcija darivanja krvi u Hvidri Mostar

Hvidra Mostar u suradnji sa Transfuziologijom Sveučilišne kliničke bolnice...

U ponedjeljak miniranje na lokaciji izgradnje Južne obilaznice

Obavještavamo Vas da smo u sklopu širokog iskopa planirali...

Čitluk dobio Kulturno-informativni centar kao mjesto susreta, očuvanja tradicije i predstavljanja stvaralaštva Brotnja

Kulturno-informativni centar Čitluk svečano je otvoren danas u okviru...

Vlada HNŽ-a: 4,3 milijuna KM za primarnu poljoprivrednu proizvodnju i 1,65 milijuna KM za lokalne ceste

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Program...