Razvio zastavu HOS-a: Policija ga kaznila drastičnim iznosom

U Dalmaciji je građanin (okolica Splita)  kažnjen zbog isticanja HOS-ove zastave u Kaštel Sućurcu u iznosu od 700 eura zbog prekršaja protiv javnog reda i mira.

Redakcija portala Direktno je u posjedu fotografije prekršajnog naloga izdanog od Policijske postaje Kaštela na kojem se navodi da je ‘pješak’ u 18.15 narušio javni red i mir na način da je na balkonskoj ogradi prvog kata kuće vidno istaknuo crnu zastavu HOS-a. Naveli su i dimenzije zastave.

Naime, radi se o cca. 70×130 centimetara zastave s hrvatskim grbom i početnim bijelim poljem i kružnim bijelim hrvatskim pleterom i natpisom “HOS, Za dom spremni”.

Hrvatski građanin je zbog navedene geste kažnjen sa 700 eura, plus 66,36 eura troškova postupka. Podsjetimo, nedavno je riječka Armada kažnjena jer je odala počast HOS-ovcima.

FOTO: Direktno/Čitatelj

Kažnjena i Armada

Naime, navijači su na pješačkom mostu, u središtu Rijeke nazvanom po braniteljima iz Domovinskog rata, razvili veliki transparent na kojem je pisalo: “ZDS, HOS-DOMOVINI NA PONOS”.

Visoki prekršajni sud kaznio ih je sa po 100 eura, a u svojim su obranama tvrdili da su isticanjem transparenta iskazivali poštovanje i zahvalnost prema pripadnicima HOS-a koji su dali svoj život za slobodnu i neovisnu Hrvatsku.

Najnovije

Nikola Čiča: Kultura i obrazovanje temelj su očuvanja identiteta i europskog puta Hrvata u BiH

U trećoj emisiji serijala „Hrvatski narod diše europske vrijednosti“...

Vlada HNŽ: Dogovor moguć za pregovaračkim stolom

Nakon što je Vlada Hercegovačko-neretvanske županije, 29. listopada, imenovala...

1. Žilavka terroir u Međugorju 4. prosinca

Prvi događaj naziva Žilavka terroir održat će se u...

Priopćenje Ministarstva financija HNŽ-a: Zdravstvene ustanove isplaćuje plaće zdravstvenim radnicima, a ne Ministarstvo

Ministarstvo financija Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK), u cilju informiranja javnosti...

“Mekani brodovi” Željka Zorice Šiša stižu u Mostar

Mostaru će se u petak, 14. studenoga, održati projekcija...

Otvorene prijave za SMART Campus Hackathon 2.0

Prijave za peto izdanje SMART Campus Hackathona 2.0, 48-satno...

Posjet izaslanstva HNS-a BiH tvrtki TT Kabeli d.o.o. u Širokom Brijegu

Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine dr. Dragan...

Josip Jo Ivanković oduševio novom pjesmom “Lijepa”: “Pjesma je iskrena, emotivna i puna topline”

Mladi glazbenik iz Tomislavgrada Josip Jo Ivanković ponovno je...