Pravila prve američke predsjedničke debate

Prva američka predsjednička debata između sadašnjeg predsjednika Joea Bidena i republikanskog suparnika Donalda Trumpa 27. lipnja uključivat će dvije stanke za reklame, zabranu rekvizita i isključene mikrofone tijekom cijele debate osim za kandidata čiji je red da govori.

Pravila prve američke predsjedničke debate, dok će drugu 10. rujna ugostiti ABC.

CNN je objavio da će se obojica kandidata pojaviti na jedinstvenom podiju tijekom 90-minutne debate, da će se pozicije odrediti bacanjem novčića i da će kandidati dobiti olovku, blok papira i bocu vode, ali ne mogu se koristiti rekvizitima.

– Mikrofoni će biti isključeni tijekom cijele debate osim za kandidata čiji je red da govori, rekao je CNN.

CNN, odjel Warner Bros Discoveryja, rekao je da će moderatori “rabiti sve alate koji su im na raspolaganju kako bi nametnuli ‘tajming’ i osigurali civiliziranu raspravu”.

Tijekom dvije stanke za reklame osoblje kampanje ne smije komunicirati sa svojim kandidatom i neće biti publike u studiju.

CNN je rekao da se kandidati koji ispunjavaju uvjete za sudjelovanje, moraju pojaviti na dovoljnom broju državnih glasačkih listića kako bi dosegnuli prag od 270 izbornih glasova potrebnih za pobjedu i osvojili najmanje 15 posto u četiri odvojena nacionalna glasanja.

Debate, koje će privući desetke milijuna televizijske publike u SAD-u, nose velik rizik za obojicu kandidata u tijesnoj utrci. Biden je odabrao tri teme za raspravu, a to su pravo na pobačaj, stanje demokracije i gospodarstvo.

Trump je odbio raspravljati o svojim suparnicima tijekom republikanske utrke za nominaciju. Njegov tim istaknuo je imigraciju, javnu sigurnost i inflaciju kao ključna pitanja uoči rasprave.

Najnovije

Belma Agić najavila NetWork 14 konferenciju: Tehnologija treba unaprijediti čovjeka, a ne zamijeniti ga

Jedan od najznačajnijih poslovno-tehnoloških događaja u Bosni i Hercegovini...

Vlada HNŽ-a uputila bitnu obavijest kandidatima za vježbenike

Obavješćuju se kandidati koji su se prijavili na Javni poziv za...

Održan okrugli stol o jačanju međuinstitucionalne suradnje u zaštiti djece i mladih

Više od 40 predstavnika institucija i organizacija s područja...

HT Eronet implementirao Call Management centar za Federalni zavod MIO/PIO

HT Eronet ovih je dana realizirao i implementirao novi...

Brzorastuće tvrtke Adria 1000: Konferencija 26. ožujka otkriva kako ubrzati rast

U okruženju u kojem se tržišta brzo mijenjaju, a...

Počela korizmena kampanja „40 dana za život“ u Mostaru

Danas je u Mostaru započela korizmena kampanja inicijative „40...

PREMIER KLADIONICA ZAPOŠLJAVA U MOSTARU I BUNI! Postani dio tima najveće i najbolje kladionice u BiH!

Premier kladionica zapošljava više djelatnica na uplatnim mjestima na...