Povodom Dana sjećanja na Vukovar: SKAC Osijek pokrenuo inicijativu ‘Umjesto njih’

Studentski katolički centar Osijek (SKAC Osijek) ove je godine pokrenuo veliku inicijativu “Umjesto njih”. Cilj im je okupiti 2 656 mladih. Oni će 18. studenoga obući majice s imenima žrtava Vukovara i hodati na čelu Kolone sjećanja.

“Želimo iskazati čast žrtvama Vukovara, da mladi koji nisu bili sudionici rata, na ovaj način osjete osobniju povezanost s jednom od njih. Također, želimo javnosti ponovno oživjeti veličinu i stvarnost žrtve ovoga grada i svih njegovih stradalih”, poručuju.

“Prije 33 godine mladi iz cijele Hrvatske dolazili su braniti Grad Heroj. A ove godine mladi iz cijele Hrvatske pronijet će Vukovarom imena onih koji su nas nosili u svojim snovima i dali svoje živote”, navode.

SKAC Osijek poziva mlade do 35 godina

Inicijativu je odobrio Odbor za protokol grada Vukovara. Povjerenici pastorala mladih iz Zagreba, Splita i Osijeka, udruge SKAC-eva, studentski kapelani i voditelji pastorala mladih rado su se odazvali pozivu.

Poziv je ovo svim mladima do 35 godina da se pridruže inicijativi “Umjesto njih”.

Prijave su moguće putem obrasca koji je objavljen na Facebook i Instagram profilu SKAC-a Osijek.

Mladi će se kretati u koloni čije formiranje kreće ispred Muzeja grada Vukovara. Nakon službenog programa Dana sjećanja, krenut će prema vukovarskom Memorijalnom groblju.

Ovim činom mladi iz osječkog Studentskog katoličkog centra i oni koji im se pridruže, na čelu Kolone sjećanja podsjetit će na sve one čiji su koraci zaustavljeni 1991. godine u Vukovaru.

Najnovije

Stajaće ovacije za „Ovaj mali život“ na XIII Festivalu glumca BiH

Predstava „Ovaj mali život“ gostovala na XIII Festivalu glumca...

Više od 140 sudionika iz politike i gospodarstva na konferenciji Prstena: fokus na kibernetičku sigurnost i zaštitu podataka

Konferencija o kibernetičkoj sigurnosti i zaštiti osobnih podataka u...

Marko Matiješević: Djeca nas ne slušaju, djeca nas upijaju

Što zapravo znači biti dobar roditelj u vremenu u...

FMOZ: Otvoren natječaj za dodjelu federalnih nagrada za znanost za 2026. godinu

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti raspisalo je Natječaj za...

Borsa nastavlja olimpijski put prema Los Angelesu

Mostar je bio mjesto početka novog olimpijskog ciklusa u...

Zbor Amadeus premijerno predstavio glazbenu obradu pjesme Silan Bog

Zbor mladih Amadeus još jednom se predstavio svojoj javnosti...

U Sarajevu upriličeno potpisivanje ugovora o sufinanciranju kulturnih programa za 2026. godinu

U četvrtak, 4. lipnja 2026. godine, u Federalnom ministarstvu...