Poslije Njemačke Albanija će imati najviše navijača na Euru

HRVATSKA će u subotu u 18 sati na Olimpijskom stadionu u Berlinu protiv Španjolske odigrati prvu utakmicu na Europskom prvenstvu. Uz te dvije reprezentacije, u skupini B nalaze se branitelj europskog naslova Italija te Albanija, a one će međusobnu utakmicu odigrati istoga dana u 21 sat na Signal Iduna Parku, domaćem stadionu Borussije Dortmund.

Poznato je da puno Hrvata radi i živi u Njemačkoj pa se očekuje i velika navijačka podrška za momčad izbornika Zlatka Dalića. No ESPN je objavio da će ludnica vladati i na susretu Italije i Albanije jer se UEFA i njemačke vlasti pripremaju za dolazak više od 50 tisuća albanskih navijača. “Bit će to najveći putnički kontingent navijača ne računajući domaćina”, navodi ESPN.

S obzirom na to da će ovo biti drugi nastup Albanije na kontinentalnim natjecanjima, a debi je bio na Euru u Francuskoj 2016., nogometna euforija trese zemlju. Čak će i Kuvendi, albanski parlament, radikalno promijeniti plan rada zbog Eura, pa će veći dio od 140 zastupnika otputovati u Dortmund. Albanski mediji pisali su da se zbog utakmice u četvrtak neće održati redovna i planirana sjednica parlamenta.

Navijači Albanije kupili većinu ulaznica za neutralne tribine

Signal Iduna Park inače prima više od 81 tisuće gledatelja za klupske utakmice, no kapacitet će za Euro biti smanjen na 62 tisuće. UEFA-ini izvori su za ESPN otkrili da su ogroman broj ulaznica za neutralni dio tribina kupili albanski navijači. Italija bi, pak, trebala imati oko deset tisuća navijača. 

Hrvatska će u srijedu 19. lipnja u 15 sati igrati protiv Albanije, dok će zadnji susret grupne faze protiv Italije biti u ponedjeljak 24. lipnja u 21 sat.

Najnovije

AKOP BiH i APAWBiH potpisali Protokol o suradnji – Zajednička borba protiv ilegalnih IPTV operatera u BiH

Asocijacija kabelskih operatera i distributera mrežnih usluga BiH (AKOP...

U Uskoplju otvorena renovirana i suvremeno opremljena prijemna ambulanta

U Domu zdravlja Uskoplje danas je, 17. kolovoza 2026....

Matija Knezović i Filip Novak uspješni s reprezentacijom BiH

HKK Mostar može se pohvaliti još jednim vrijednim reprezentativnim...

Skromna župa velikog srca: Prikupili 2.300 KM za Kuću nade

Na svetkovinu Velike Gospe još jednom je pokazano koliko...

U Čitluku promocija prve pro-life slikovnice u BiH „Dolazim na Badnjak“

U Kulturno-informativnom centru (KIC) Čitluk održat će se svečana...

Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo

Bingo je već prepoznat kao mjesto gdje se može...

HSP BiH: Protiv medijskog linča dr. Dragana Babića

Hrvatska stranka prava BiH smatra nedopustivim način na koji...