Plenković s Čovićem o projektu Južne plinske interkonekcije

Predsjednik Vlade Andrej Plenković sastao se u Zagrebu s predsjedateljem Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH i predsjednikom Hrvatskog narodnog sabora Draganom Čovićem.

Nakon sastanka premijer Plenković objavio je na platformi X da su teme razgovora bile podrška Hrvatima kao konstitutivnom narodu u BiH i daljnje ubrzanje europskog puta.

“I dalje ćemo podupirati djelovanje institucija hrvatskog naroda u BiH te ulagati u projekte koji pridonose kvalitetnijem životu Hrvata i boljitku cijele BiH”, istaknuo je Plenković.

“Vezano za projekt Južne plinske interkonekcije, Vlada RH je osigurala preduvjete za realizaciju ovog projekta kojim bi se plin s LNG terminala na Krku dopremao u BiH, čime pridonosimo energetskoj sigurnosti BiH. U pogledu modela izvedbe projekta, smatramo nužnim da se uvaže interesi hrvatskog naroda u BiH”, stoji u objavi premijera Plenkovića. 

Foto: Izvor: / Screenshot X Andreja Plenkovića

Najnovije

Mila Boras i Monika Sušac: “Samo Tebe trebam” – glazbena molitva koja donosi mir i nadu

Iz Ljubuškog dolazi jedna posebna i nadahnjujuća glazbena priča....

Mostar slavio u Ljubuškom i poveo u finalnoj seriji Prvenstva KS Herceg-Bosne

Košarkaši Mostara ostvarili su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod...

Slovenac pobijedio na prvoj utrci Tour of BiH

Završeno je prvo izdanje biciklističke utrke 'Tour of BiH'...

Koalicijski sporazum pet hrvatskih stranaka u finišu: Za 15 dana izlaze s kandidatom za Predsjedništvo BiH

Predsjednici pet hrvatskih stranaka iz Bosne i Hercegovine, koje...

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak pritiska i mobinga na gradske službenike

Grad Mostar najoštrije osuđuje nastavak javnih istupa koji imaju...

Aktivnosti HT Eroneta predzadnji dan sajma

Predzadnji dan Međunarodnog sajma gospodarstva na izložbenom prostoru HT...