Održana koordinacija predstavnika HDZ-a BiH iz izvršne i zakonodavne vlasti na razini BiH: Žurno stabilizirati unutarnje prilike u BiH

Danas je u Busovači održana koordinacija predstavnika Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine (HDZ BiH) iz izvršne i zakonodavne vlasti na razini BiH, gdje je razgovarano o aktualnim političkim izazovima, funkcioniranju institucija te strateškim prioritetima rada.

Današnja koordinacija je obuhvatila analizu postojećeg stanja i očekivanja od predstojećeg razdoblja, s naglaskom na potrebu stabiliziranja unutarnjih prilika u BiH. Istaknuta je potpuna opredijeljenost euroatlantskom putu BiH, osiguranju mira i sigurnosti te socio-ekonomske stabilnosti, kao i potpune jednakopravnosti tri konstitutivna naroda. Govoreno je i o reformskom procesu te nužnim iskoracima u 2025. kao neizbornoj godini.

Dužnosnici HDZ-a BiH s današnje su koordinacije pozvali domaće aktere na žurnu stabilizaciju unutarnjih prilika u BiH. Osobito u razdoblju rastućih geopolitičkih, socio-ekonomskih i sigurnosnih izazova, naglašeno je kako izvršna i zakonodavna vlast na razini BiH moraju nesmetano i učinkovito funkcionirati na dobrobit sviju u Bosni i Hercegovini.

U tom svjetlu, predstavnici HDZ-a BiH su pozvali i na osiguravanje stabilnog političkog dijaloga, ističući kako domaći i demokratski izabrani dužnosnici nose potpunu odgovornost da zajednički upravljaju političkim procesima u svojoj domovini kao nositelji legitimiteta, demokracije i izborne volje vlastitih žitelja umjesto kojih nitko, osobito u ključnim trenucima za Bosnu i Hercegovinu, ne bi trebao posezati za donošenjem odluka.

U tom svjetlu, apelirano je na suzdržavanje od izjava i poteza koji podrivaju stabilnost, dijalog i napredak. Naglašeno je i kako proces europskih integracija ne smije biti ugrožen, osobito kada BiH ima povijesnu šansu ostvariti službeni početak pregovora s Europskom unijom. 

Najnovije

Julien Brulard stiže u Borsu – Mostar na karti svjetskog judo putovanja

U Judo klub Borsa stiže Julien Brulard, međunarodno priznati judo trener i...

Grad Mostar podržao prestižni sportski događaj – Tour of Bosnia and Herzegovina

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić potpisao je danas s...

Na Mostarskoj Buni niče prvi pčelinjak za osobe s invaliditetom

Predstavnici Udruge OSI MEN Hercegovine Oliver Soldo i Ilija...

Potpisan Memorandum o suradnji na organizaciji biciklističke utrke kroz BiH

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač potpisala je danas...

Turneja “Doživjeti stotu” nastavlja slavljenički niz velikih koncerata!

Dugmići 17. veljače u Areni Stožice u Ljubljani Bijelo dugme...

Održana 88. sjednica Vlade ŽZH

U utorak 20. siječnja 2026. godine, pod predsjedavanjem predsjednika...

16. put u Gorici – Noć muzeja

U petak, 30. siječnja 2026., od 19 do 23...