Novi spot klape Trogir za baladu koja je osvojila šibensku publiku

Klapa Trogir predstavlja publici svoj novi glazbeni spot za emotivnu baladu “Kišom natopljeno vrime” nagrađenu na ovogodišnjim Večerima dalmatinske šansone u Šibeniku.

Pjesma nam je sjela na prvu i jako smo ponosni na nju, pogotovo zbog nagrade na Šibenskoj šansoni  koja je dokazala da i ova nova generacija  klape Trogir ide u dobrom smjeru  i nastavlja nizati uspjehe”, poručila je trogirska klapa povodom izlaska najnovijeg spota za pjesmu “Kišom natopljeno vrime” ovjenčanu brojnim pohvalama i drugom nagradom publike na Večerima dalmatinske šansone.

Nostalgična priča o ljubavi“Kišom natopljeno vrime” neodoljiva je balada dalmatinskog pop izričaja. “Pjesma govori o neprežaljenoj ljubavi i pronalaženju  razloga za zadovoljstvo kroz sjećanje na lijepe trenutke provedene zajedno, maštajući o ponovnom susretu“, pojasnio je Tomislav Labor u ime klape.

Stihove potpisuje Branko Slivar – “meštar o’ stihova”, kako ga klapa zove. Za glazbu je zaslužna Tatjana Jergan Botunac. Pjesma je snimljena u splitskom studiju “Deva” pod producentskom palicom Dade Marušića. Za glazbeni aranžman zaslužan je Ante Gašpardi, a za vokalni aranžman Jelena Buble, koja je  ujedno i voditeljica klape.

Noćni kadrovi Trogira kao savršena kulisa Spot je sniman na ulicama Trogira. “Redatelj i snimatelj Zlatan Letica zaigrao prekrasnim noćnim kadrovima ulica i kulturnim znamenitostima tog UNESCO-vog grada“, dodala je klapa.  Prolazeći kroz osamljene uličice i kulturne znamenitosti, spot donosi autentičnu atmosferu koja se savršeno slaže s nostalgičnim tonom pjesme.

Spajanje klapske pjesme i dalmatinskog popaPrije više od pola stoljeća, davne 1964. godine, klapa Trogir započela je svoje glazbeno putovanje. Nakon šezdeset godina neprekinutog čuvanja i njegovanja autentične dalmatinske klapske pjesme i a cappella izvedbi, klapa iz Trogira odlučila je hrabro zakoračili i u dalmatinski pop, donoseći svoj jedinstveni stil u suvremenije zvukove. Uživajte u nastavku njihovog putovanja uz “Kišom natopljeno vrime“. 

Fotografije: Zlatan Letica 

Najnovije

Predsjednik Čović istaknuo značaj kulturne baštine u izgradnji identiteta hrvatskoga naroda

U Narodnom pozorištu u Sarajevu sinoć je održan tradicionalni...

Napretkov božićni koncert: susret glazbe, povijesti i identiteta

U Narodnom pozorištu Sarajevo, u subotu 13. prosinca 2025....

Pobjeda Mostara u Tomislavgradu za kraj jesenjeg dijela prvenstva

Košarkaši HKK Mostara na najbolji su mogući način zaključili...

Devastacija komunalne opreme u parku Zrinjevac tijekom Adventa

Služba za komunalne poslove Grada Mostara obavještava javnost da...

HKUD „Rodoč“ službeno akreditirano pri UNESCO-u kao savjetodavno tijelo za nematerijalnu kulturnu baštinu

Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo „Rodoč“ s ponosom obavještava javnost da...

Zajednica žena u Blagaju obilježila 601. obljetnicu rođenja kraljice Katarine Kosače

U organizaciji Županijskog odbora Zajednice žena HDZ-a BiH HNŽ...

Taekwondo klub Cro Star uspješno organizirao polaganje za pojaseve

Taekwondo klub Cro Star Mostar u subotu je uspješno...

Humanitarno šišanje u Mostaru

Barber Shop Cavaliero organizira posebnu humanitarnu akciju šišanja u...