Netanyahu protiv Palestinske države

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu u emisiji “Fox and Friends”, poručio je da bi davanje države Palestincima značilo Ginisov svjetski rekord u nagrađivanju terorizma.

Narod Izraela, kaže Netanyahu, “nije glup”. Gaza je bila “de facto” palestinska država i da je korištena za ubijanje, silovanje i kidnapovanje Izraelaca.

– Davanje Palestincima države koja bi mogla ugroziti Izrael postavilo bi Ginisov svjetski rekord u nagrađivanju terorizma – smatra izraelski premijer.

Joe Biden i njegova administracija nedavno su insistirali da se rat u Gazi mora završiti putem u palestinsku državu. Ovo je uvjet ako Izrael želi normalizirati odnose sa Saudijskom Arabijom i postići istinski mir.

Netanyahu je tijekom intervjua rekao da cijeni Bidenovu potporu. Također je rekao da je izraelski narod “jedinstven kao nikada prije u tvrdnji da ono što nećemo prihvatiti je palestinska država koja ugrožava Izrael”.

– Ovo nije moj osobni stav, ovo je stav naroda Izraela – rekao je Netanyahu, odgovarajući na pitanje o jučerašnjem komentaru guvernera Kalifornije Gavina Newsom o tome da premijer “udvostručuje gluposti” u svom protivljenju palestinskoj državi.

Najnovije

Preporuke za građane i poziv na oprez zbog požara na deponiji Uborak

Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada...

Stožer civilne zaštite HNŽ i konkretne mjere

U cilju pravovremenog informiranja javnosti, a zbog širenja netočnih...

Raspored akcija darivanja krvi u srpnju na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

Vlada HNŽ-a osigurala 300.000 KM pomoći Gradu Mostaru nakon požara na odlagalištu Uborak

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije održala je danas izvanrednu sjednicu posvećenu...

U Mostaru se otvara Galerija Forma – novi prostor umjetnosti, susreta i kreativnosti

U četvrtak, 25. lipnja 2026. godine u 20 sati,...

Otvorene prijave za sudjelovanje u programu VOLIM FILM 32. Sarajevo Film Festivala

Sarajevo Film Festival i ove godine poziva filmofile za...

Borislav Šimović, Ana Odak i Monika Sušac predstavili Brotnjo Band Aid – snaga zajedništva kroz pjesmu

Projekt Brotnjo Band Aid okupio je brojne broćanske autore,...