Natječaj za najbolji literarni rad učenika osnovnih i srednjih škola

Potičući ljubav prema materinskome jeziku, stvaralaštvo mladih i trajno zanimanje za pisanu riječ, Upravni odbor Hrvatske kulturne zajednice Troplet, u povodu svetkovine sv. Josipa, zaštitnika hrvatskoga naroda, očeva i naše Zajednice, objavljuje Natječaj za najbolji literarni rad učenika osnovnih i srednjih škola

Teme natječaja su sljedeće:

  • Za osnovne škole: I mala iskra nade pobjeđuje tamu
  • Za srednje škole: Nada: čekanje ili djelovanje?

Temama natječaja želimo istražiti kako djeca i mladi percipiraju i stvaralački tumače ključne životne vrijednosti smještene u kontekst suvremenoga svijeta i njegovih ponuda. Promišljanja kroz priče, pjesme ili eseje će nas potaknuti na razmišljanje i promoviranje dijaloga o nadi kao privilegirano ljudskoj, radosnoj vrlini i stajalištu nasuprot trajnom strahu pred nesigurnom budućnosti.

Pravo sudjelovanja imaju učenice i učenici svih osnovnih i srednjih škola. Radovi, prozni ili poetski, moraju biti napisani na hrvatskome jeziku, sadržajno odgovarati temi natječaja i biti nadahnuti kršćanskim vrjednotama. Pri pisanju radova nije dopušteno koristiti alate umjetne inteligencije, a radovi za koje se provjerom to ipak utvrdi, bit će isključeni iz natječaja.

Tekstovi radova trebaju biti napisani na računalu, u Word dokumentu, Times New Roman font veličine 12, prored 1.5, na najviše tri stranice teksta. Učenici se na natječaj mogu prijaviti preko svojih škola ili samostalno. Pristigle radove će ocijeniti prosudbeno povjerenstvo priznatih stručnjaka. Po pet najboljih radova u obje kategorije dobit će pohvalnice, a  po tri najbolja rada i novčane nagrade:

Prvo mjesto: 300,00 KM

Drugo mjesto: 200,00 KM

Treće mjesto:100,00 KM

Natječaj je otvoren od svetkovine sv. Josipa (19. ožujka 2025.) do blagdana sv. Josipa Radnika (1. svibnja 2025.).

Radove s obveznim osobnim podatcima (ime i prezime, adresa, kontakt telefon (može roditelja ili nastavnika), mjesto, škola i razred) potrebno je poslati do 1. svibnja 2025. godine elektroničkom poštom na adresu hkztroplet.natjecaj@gmail.com

Imena najuspjelijih autora bit će objavljena do 18. lipnja 2025. u tiskovnim i elektroničkim medijima te na internetskoj i Facebook stranici HKZ Troplet. Cjelovite pobjedničke radove objavit ćemo na našoj stranici i u Zborniku izabranih radova s Natječaja.

Predstavljanje Zbornika izabranih radova te dodjela pohvalnica i nagrada će se prirediti na jesen u okviru manifestacije Tropletovi dani kulture – vjera, baština, identitet.

Upravni odbor HKZ Troplet, Miroslav Nikolić, predsjednik

Izvor: troplet.ba

Najnovije

Nobelovac Vladimir Prelog rođen je 23. srpnja 1906. godine u Sarajevu

Vladimir Prelog rođen je 23. srpnja 1906. godine u...

Lili Gee rasplesat će publiku CMC 200 Slavonija festa svojim pop-rock hitovima

Zagrebački pop-rock bend Lili Gee, koji djeluje od 2017. godine,...

Željko Krušlin Kruška i grupa Latino prvi put na pozornici CMC 200 Slavonija festa

Željko Krušlin Kruška i grupa Latino pridružit će se izvođačima...

Predsjednica Buhač ugostila rukovodstvo i uspješne plivače SPK Zrinjski Mostar

Predsjednica Sveučilišnoga plivačkog kluba Zrinjski Mostar Renata Dodik, trener...

Pod lupom započela posmatračku misiju: Pred nama su povijesni izbori, ali i velike promjene za birače

Koalicija za slobodne i poštene izbore „Pod lupom“ službeno...

Predsjednica Buhač pokroviteljica odlaska mostarskih gimnazijalaca na Međunarodnu olimpijadu u Kazahstan

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač primila je danas...

Završena velika nagradna igra Binga „Bodrimo naše“, poznati dobitnici glavnih nagrada!

Više od 300.000 pristiglih poruka i sudjelovanje građana iz...

Persil i Bingo zajedno u akciji obnove šuma oštećenih požarima u Bosni i Hercegovini

Vođeni idejom da se zajedničkim djelovanjem mogu napraviti značajne...