Najava koncerta „I love Broadway” Simfonijskog orkestra Mostar

Nakon nedavno održanog koncerta „Incantesimo“ sa solisticama na violi Etlevom i Farah Karadža u kapelici Crkve sv. Petra i Pavla Simfonijski orkestar Mostar ugostit će još jednog vrsnog mladog umjetnika iz Sarajeva. Riječ je o Timuru Muratoviću, 28-godišnjem klarinetistu, kojeg prate samo visoke nagrade i priznanja na brojnim domaćim i međunarodnim natjecanjima.

Svirao je, kao član ansambla, između ostalog, u Beogradskoj i Sarajevskoj filharmoniji, Simfonijskom orkestru Mostar, Mladim Beogradskim Simfoničarima, Western Balkan Youth orchestra, kao i European Creative orchestra.

Kao solist orkestra Sarajevske filharmonije postavio je i tri premijere: operu „Prodana nevjesta” Bedřiha Smetane, te balete „Žetva” Borisa Papandopula i „Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova.

Sudionik je brojnih festivala, a surađivao je s istaknutim dirigentima, poput Ive Lipanovića, Uroša Lajovica, Slavena Kulenovića, Ariela Zuckermanna, Josipa Šege i dr.

Od 2023. zaposlen je kao profesor klarineta i kamerne muzike na Srednjoj muzičkoj školi Sarajevo.

Koncert „I love Broadway“ na repertoaru ima vrlo zanimljive skladbe američkih skladatelja 20. st. Colmana, Cadmana i Gershwina, a Orkestar čine članovi Simfonijskog orkestra Mostar i Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

Dirigent je Slobodan Begić, koji je i istaknuti violinist tog orkestra, a trenutno obnaša dužnost direktora Dubrovačkog simfonijskog orkestra, u poslijeratnom je periodu nekoliko godina zaredom bio koncertmajstor Simfonijskog orkestra Mostar i njegova uloga u očuvanju postojanja orkestra je od iznimnog značaja za mostarski orkestar.

Koncert će se održati u galeriji Kraljice Katarine u petak, 7. ožujka 2025. s početkom u 19:00 sati.

Ulaz je slobodan.

Pokrovitelji koncerta su Grad Mostar i Ministarstvo civilnih poslova.

Najnovije

Tvrtka Binvest zapošljava na radnom mjestu komercijalist prodaje za HoReCa kanal

Tvrtka Binvest d.o.o. koja se bavi uvozom, distribucijom i...

Minores organizira radionice financijske pismenosti za srednjoškolce u Mostaru

Organizacija Minores pokreće ciklus radionica financijske pismenosti za srednjoškolce...

Čitluk pretvoren u pravo prometno gradilište: Buhač, Katić, Bevanda i Radišić obišli nekoliko lokacija

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, federalna ministrica prometa...

HKK Mostar izborio majstoricu uvjerljivom pobjedom nad Ljubuškim

Košarkaši HKK Mostar slavili su protiv HKK Ljubuški rezultatom 90:57 u...

Humanitarna večer Zaklade SUM: Zajedno za studente

Zaklada SUM organizira Humanitarnu večer koja će se održati 4....

Najava 3. Međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina“

Gospodarska komora Federacije BiH organizira treće izdanje međunarodne konferencije...

Raspored akcija darivanja krvi u svibnju na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

U tijeku su radovi na sanaciji biciklističko-pješačke staze u Čapljini

U Čapljini su u tijeku radovi na sanaciji postojeće...