Nada Dalipagić nova predsjednica Matice hrvatske Mostar

U Hrvatskome domu hercega Stjepana Kosače u Mostaru održana je redovita godišnja Skupština Matice hrvatske Mostar na kojoj je jednoglasno za predsjednicu toga tijela izabrana dugogodišnja članica Matičina Predsjedništva u Mostaru, odvjetnica Nada Dalipagić.

Na početku sjednice, minutom je šutnje iskazana počast preminulom akademiku Josipu Muselimoviću, kojega je smrt zatekla na dužnosti počasnog predsjednika MH Mostar.

Izvješće o radu Matičina mostarskog ogranka u 2024. godini podnijela je predsjednica akademkinja Ljerka Ostojić, nakon čega je emitirana dokumentarna reportaža – Kronika Mostarskog proljeća 2024. – XXVI. Dana Matice hrvatske.

Plan rada ogranka za 2025. godinu predstavila je glavna tajnica MH Mostar Misijana Brkić-Milinković.

Jedna od točaka dnevnoga reda bila je i Dopune i izmjene Statuta Matice hrvatske Mostar. Također, na sjednici Skupštine, izabrana je i nova rizničarka MH Mostar Vanja Prusina.

Najavljeno je i skoro Mostarsko proljeće koje počinje 24. travnja izložbom iz fundusa Matice hrvatske u Zagrebu, a u suradnji sa Sveučilišnom galerijom i Muzejom moderne umjetnosti te Vijećem matica u BiH, a ovogodišnja će manifestacija trajati do sredine lipnja.

Najnovije

U Busovači predstavljena knjiga “Naša priča – Petrovići iz sela Ravan u Busovači”

U organizaciji Gradske knjižnice Busovača, u rodnom selu autora, ...

Nokaut faza Lige mjesnih zajednica Mostara počinje večeras iza Desete osnovne škole u Mostaru

Nakon što je završena grupna faza natjecanja, večeras se...

Prijave za besplatno edukativno ljetovanje djece u Novom Vinodolskom

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke, u suradnji s Hrvatskim Crvenim...

Josip Pantić: „Vjerujem u nas“ novi je početak za Corona Band nakon 25 godina glazbene priče

Corona Band iz Nürnberga već četvrt stoljeća pjesmom okuplja...

Počinje nova sezona za mlade Plemiće!

​Upis i raspored treninga za Mlađe pionire, Zrinjevce i...

Banjolučki Ultrazvuk među pobjednicima glazbenog izazova EVOLUTION: Pjesma „Kazna“ dobila službeni spot

Banjolučki bend Ultrazvuk ostvario je značajan međunarodni uspjeh kao...

Mostar i HNŽ ubrzavaju postupak određivanja nove lokacije regionalne deponije

Nakon usvajanja Plana upravljanja otpadom Federacije Bosne i Hercegovine...