Majka predsjednika Milanovića u problemu: Prijeti joj ovrha zbog neplaćenih računa?

Ime majke predsjednika Republike Zorana Milanovića osvanulo je na oglasnoj ploči Općinskom građanskom sudu u Zagrebu.

Naime, Đurđicu Milanović tereti se za neplaćanje HRT-ove pristojbe od 20. listopada 2023. do 20. veljače 2024. godine. Kako joj ovrhu nisu uspjeli uručiti njeno ime završilo je na oglasnoj ploči.

Dug Milanovićeve majke iznosi 91,88 eura u što su uključeni pristojba za pet mjeseci koja je iznosila 10,62 eura, odnosno ukupno 53,10 eura. Tu su još i kamate, naknada javnom bilježniku i trošak odvjetnika, pišu 24sata. 

“Ako u roku od 15 dana od dana slanja obavijesti ne izvršite svoju obvezu na način i u iznosu kako je to naznačeno na ovom nalogu za plaćanje, javni bilježnik će donijeti rješenje o ovrsi, što će Vam prouzročiti dodatne troškove ovršnog postupka. Molimo Vas da prilikom plaćanja koristite priloženi nalog za plaćanje”, piše u nalogu za plaćanje.

FOTO: Nikola Brboleža/CROPIX

Moguć prigovor

Napisano joj je i upozorenje. “Prigovor protiv rješenja mora biti obrazložen, dok će neobrazloženi prigovor sud odbaciti”, piše u Rješenju potpisanom 23. srpnja 2024. godine.

Dodali su tad da protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku od 8 dana od dana primitka otpravka rješenja. Pod sredstva ovrhe istaknuto je “Ovrha općenito na imovini sukladno odredbama Ovršnog zakona”.

Najnovije

Vlada HNŽ-a usvojila Dokument okvirnoga proračuna do 2029. i osigurala sredstva za financiranje GSS-ova

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Dokument...

Onkologija u Mostaru dobiva svoj „Kutak za osmijeh“ – prostor koji će bojama i toplinom vraćati nadu pacijentima

Hodnici onkološkog odjela uskoro će dobiti novo lice. Zahvaljujući...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Posušja

U utorak, 7. srpnja 2026. godine, od 9:00 do 11:00 sati u kinodvorani...

Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava Dan Društva 5. srpnja, na blagdan svetih Ćirila i Metoda

U nedjelju, 5. srpnja, Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava...

U Mostaru održana radionica o stresu, traumi i radnim pravima novinara

Organizacija Pro Educa uspješno je održala radionicu za novinare...

Prva večer Mostar Summer Festa: trijumf glazbe!

Četrnaesti Mostar Summer Fest je, već tradicionalno, otvorio ljeto...